Zidul costarican din Munchen. Keylor Navas, cifre fantastice după Bayern - PSG

1 săptămână in urmă 17

articol scris de Digi Sport
08.04.2021, 09:01

PSG a triumfat pe terenul lui Bayern, scor 3-2, iar portarul Keylor Navas are un mare merit pentru acest succes din sferturile Champions League.

profimedia-0604084823 Champions League Keylor Navas / Foto Profimedia
  • Europa League: Arsenal - Slavia Praga, joi, 22:00, Digi Sport 1

• Europa League: Granada - Manchester United, joi, 22:00, Digi Sport 2

Mbappe a marcat două goluri la Munchen și a fost desemnat omul meciului, dar Navas a închis poarta la propriu. Portarul PSG-ului a apărat zece șuturi, dintre care șapte au fost expediate din interiorul careului. Sofa Score i-a oferit nota 8.8 lui Navas, care este primul portar din ultimii aproape 20 de ani care reușește cel puțin zece parade într-un meci din Champions League.

VIDEO Rezumatul meciului Bayern Munchen - PSG 2-3

PSG și-a luat revanșa în fața lui Bayern Munchen după finala pierdută anul trecut în Champions League. Parizienii s-au impus cu 3-2 pe terenul bavarezilor, în prima manșă a sferturilor, după dubla lui Mbappe și dublul assist al lui Neymar, iar returul se anunță de foc.

Etichete: psg , bayern munchen , video champions league , sferturi champions league , jucatori psg , keylor navas , bayern munchen psg live video

Digi24

Cine sunt tinerele arestate pentru că au pozat complet dezbrăcate pe un balcon din Dubai

Descarcă aplicația Digi24

Top articole

Gigi Becali, patronul FCSB / Foto: Sport Pictures

Ce lovitură! Inter Milano vrea să cumpere de la FCSB. Jucătorul a spus "DA", Becali se pregăteşte de un transfer-record

FCSB luptă pentru câştigarea titlului în Liga 1, iar acest lucru ar însemna automat preţuri mai...

Ion Țiriac, ofertă de 100 de milioane de euro pentru unul dintre cele mai cunoscute branduri. Ce s-a întâmplat "pe ultima sută"

Ion Țiriac, la Ronald Garros, în 2018 / Foto: Profimedia

Sferturi UCL | Bayern - PSG 2-3, într-un joc nebun. Porto - Chelsea 0-2, Man. City - Dortmund 2-1, Real Madrid - Liverpool 3-1. Toate golurile

pjimage

Anamaria Prodan l-a dat în judecată pe Dennis Man, după transferul la Parma! Sumă uriașă cerută de agent

Dennis Man

Infectat cu COVID-19, un cunoscut fotbalist a mers la supermarket şi a dat cu maşina peste un biciclist. Care e versiunea jucătorului

luiz victima

Recomandările redacției

Petrescu-Bordeanu

Exclusiv CFR Cluj riscă să nu primească licența, din cauza datoriilor! Valeriu Bordeanu: ”Nu mă așteptam la un așa tratament!”

CFR Cluj se află pe locul 2 în Liga 1, la un punct în spatele liderului FCSB, cu 63 de puncte, dar riscă să nu primească licența.

”Am intrat și am spus 'bună ziua!' Fata de acolo a zis: 'sunteți sigur?'”. Ilie Năstase și povestea neștiută