Villarreal - Dinamo Kiev 2-0 (2-0 în tur). Echipa lui Mircea Lucescu, OUT din optimile Europa League

1 lună in urmă 4

articol scris de Digi Sport
18.03.2021, 23:54

"Minunea" de care avea nevoie Mircea Lucescu nu a avut loc. Echipa sa, Dinamo Kiev, a fost eliminată în optimile Europa League după ce a pierdut cu același scor ca în tur și returul cu Villarreal.

FC Zenit Saint Petersburg vs FC Krasnodar - Russian Premier League Europa League Mircea Lucescu / Foto: Getty Images

Liga 1: FCSB - CFR Cluj, vineri, 20:30, Digi Sport 1

Liga 1: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, Digi Sport 1

Villarreal - Dinamo Kiev 2-0 (în tur 2-0)

Minutul 13 a fost cu ghinion pentru ucraineni, când Moreno a deschis scorul cu o lovitură de cap. Același Moreno a încheiat meciul încă din minutul 36, după un șut deviat, la care portarul nu a putut face nimic.

VIDEO cu rezumatul meciului Villarreal - Dinamo Kiev 2-0:

Echipele de start:
Villarreal: Asenjo - Foyth, Albiol, Mori, Alfonso Pedraza - Trigueros, Capoue, Parejo - Moreno, Bacca, Chukwueze
Dinamo Kiev: Buschchan - Kedziora, Zabarnyi, Syrota, Myolenko - Sydorchuk, Andrievskyy - Tsygankov, Buyalskyy, De Pena - Rodrigues

Etichete: mircea lucescu , dinamo kiev , villarreal , optimi europa league , villarreal dinamo kiev

Digi24

OMS crede că a identificat originea COVID-19. Cum a ajuns, în final, virusul la om

Descarcă aplicația Digi24

Top articole

Pablo Cortacero, acționarul majoritar de la Dinamo / Foto: Captură Digi Sport

Stupoare la procesul dintre Dinamo și Pablo Cortacero după ce spaniolul şi-a anunţat cu surle si trâmbiţe revenirea în România

Zi importantă pentru Dinamo. Astăzi, Pablo Cortacero ar trebui să se prezinte la București, pentru...

A câștigat aproape 8 milioane de euro din tenis, dar se plânge că nu are bani de apartament

Qatar ExxonMobil Open 2021 - Day Five

Cel mai scump român din istorie? Parma i-a stabilit un preţ uriaş lui Mihăilă, după ce Napoli s-a interesat de transfer

ACF Fiorentina v Parma Calcio - Serie A

Optimi UCL | Chelsea - Atletico 2-0 și Bayern - Lazio 2-1. Știm toate echipele calificate în sferturi

Bayern München v SS Lazio - UEFA Champions League Round Of 16 Leg Two

Echipa din Liga 1 care l-a impresionat pe Dumitru Dragomir: ”Au condiții ca Barcelona, pe onoarea mea”

dragomir 2

Recomandările redacției

stanciu gol

Video Nicușor Stanciu, un nou gol de generic pentru Slavia Praga, cu Rangers! Al 5-lea meci la rând în care marchează

Nicușor Stanciu (27 de ani) a marcat și în returul cu Rangers. Internaționalul român a ajuns la al cincilea meci la rând cu gol înscris pentru Slavia Praga.

Jurgen Klopp a anunțat ce va face după ce va pleca de la Liverpool. ”Este un acord pe care-l am!”

RB Leipzig v Liverpool FC - UEFA Champions League Round Of 16 Leg One

Video Remontada! Dinamo Zagreb a învins cu 3-0 Tottenham, după 0-2 în tur, și s-a calificat în sferturile Europa League

Fotbaliștii lui Dinamo Zagreb, în meciul cu Tottenham / Foto: Getty Images

Young Boys Berna - Ajax 0-2. Calificare fără drept de apel pentru formația olandeză