1 lună in urmă 1

Penultimul meci al etapei a 20-a a Ligii 2 se joacă astăzi seară, de la ora 19:30, la Târgu Jiu, pe stadionul Municipal. Se întâlnesc Viitorul Pandurii și FK Csikszereda, două echipe implicate în lupta pentru play-off-ul eșalonului secund.

Echipa lui Flavius Stoican, cu o victorie, devine prima calificată matematic în play-off, în timp ce FK Csikszereda, cu un succes, urcă în ”Top 6”, însă nu este sigură de rămânerea acolo și după disputarea ultimei etape, weekendul viitor. Cu un egal, ambele echipe rămân în cărți.

CONTINUAREA ARTICOLULUI o poți citi pe Liga2.ro:

The post Viitorul Pandurii și FK Csikszereda încheie meciul la egalitate și gorjenii au aceleași puncte ca liderul. Ciucanii au avut un gol anulat în ultimele minute appeared first on Prosport.