1 lună in urmă 1

FC Viitorul și Chindia Târgoviște se întâlnesc ACUM, în cadrul etapei cu numărul 28 din Liga 1.

Partida este transmisă în direct la TV pe Digi Sport, Telekom Sport, Look Sport, dar și în format LIVE TEXT pe ProSport.ro. De asemenea meciul poate fi urmărit Live Video Online AICI.

LIVE: Viitorul – Chindia 0-0

S-a reluat partida!

PAUZĂ!

Min. 32: Încă o ocazie mare pentru Chindia! Cojocaru iese nesigur, iar Mladen blochează șutul dâmbovițenilor și îndepărtează pericolul!

Min. 26: Ocazie uriașă pentru Chindia! Celea execută puternic o lovitură liberă amenințătoare pentru poarta constănțenilor, dar Cojocaru reține atent.

Min. 25: Dobrosavlevici face un henț și vede cartonașul galben.

Min. 18: Ocazie uriașă pentru Viitorul! Dussaut ajunge până în marginea careului și șutează la colțul lung, dar Aioani respinge în corner!

A început partida! Viitorul are lovitura de start!

ECHIPELE DE START:

Viitorul: Cojocaru – Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Dussaud – Matei, Artean, Ciobanu – Ganea, Tsoumou, Pitu
Rezerve: Căbuz, Babunski, Jo Santos, Andronache, Grădinaru, Marquinhos, Grameni, Gaztanaga, Grosu
Antrenor: Mircea Rednic

Chindia: Aioani – Martac, Piţian, Celea, Dinu – Neguţ, Dumitrescu, Raţă, Grassano – Neicuţescu, Popa.
Rezerve: Pop, Berisha, Kocic, Costea, Yameogo, Fomba, Florea, Mitrea, Şerban
Antrenor: Emil Săndoi

Stadion: Complex Sportiv Academia Gheorghe Hagi – teren principal (Ovidiu)
Arbitru: Bîrsan Marcel (Bucureşti); Asistenți: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ) și Marica Mihai Marius (Bistriţa)

Înaintea acestei întâlniri, FC Viitorul ocupă locul 11 în clasamentul Ligii 1, cu 30 de puncte, după cele 26 de meciuri jucate. Constănțenii nu au pierdut în ultimele trei partide, având o victorie și două remize.

De cealaltă parte, Chindia Târgoviște este pe locul 9, cu 35 de puncte, având însă cu un meci mai mult disputat decât Viitorul. Dâmbovițenii vin după două victorii și o înfrângere în campionat.

În meciul tur, cele două echipe au remizat, scor 1-1, după golurile marcate de către Gabi Iancu, în minutul 14, jucător transferat ulterior la Akhmat Grozny, și Daniel Florea, în minutul 63. Constănțenii au jucat în zece oameni încă din minutul 36, când portarul Valentin Cojocaru a fost eliminat.

The post Viitorul – Chindia 0-0, Live Video Online, în etapa a 28-a din Liga 1 | S-a reluat partida! appeared first on Prosport.