VIDEO Surpriză la Miami: Alexander Zverev, eliminat în turul secund de Emil Ruusuvuori

1 lună in urmă 2

Alexander Zverev, al treilea favorit al turneului Masters 1.000 ATP de la Miami, a fost eliminat în turul secund al competiţiei din Florida, fiind învins cu 1-6, 6-3, 6-1 de finlandezul Emil Ruusuvuori.

Zverev, care a cucerit săptămâna trecută, la Acapulco (Mexic), primul său titlu din acest sezon, s-a înclinat suprinzător în faţa lui Ruusuvori (21 ani), după două ore şi patru minute de joc.

Tânărul jucător finlandez îl va înfrunta în turul următor suedezul Mikael Ymer, care a reuşit să-l elimine la rândul său în trei seturi, 6-3, 4-6, 6-4, pe georgianul Nikoloz Basilashvili, cap de serie numărul 27.

Rezumatul partidei dintre Zverev și Ruusuvuori:

Principalul favorit al turneului de la Miami, rusul Daniil Medvedev a trecut fără probleme, cu 6-2, 6-2, de taiwanezul Yen-Hsun Lu, la capătul unui meci care a durat doar 56 de minute

Următorul adversar al lui Medvedev va fi australianul Alexei Popyrin, învingător cu 6-4, 6-2 în faţa americanului Reilly Opelka, informează Agerpres.

Rezultate - turul al doilea:

Frances Tiafoe (SUA) vs Daniel Evans (Marea Britanie/19) (5)6-7, 6-3, 6-3

Dusan Lajovic (Serbia/16) vs Ernesto Escobedo (SUA) 6-2, 6-3

Felix Auger-Aliassime (Canada/11) vs Pierre-Hugues Herbert (Franţa) 6-4, 6-4

John Isner (SUA/18) vs Mackenzie McDonald (SUA) 2-6, 6-3, 7-5

Jan-Lennard Struff (Germania/31) vs Ricardas Berankis (Lituania) 6-3, 6-4

Roberto Bautista (Spania/7) vs Lloyd Harris (Africa de SUD) (forfait Harris)

Emil Ruusuvuori (Finlanda) vs Alexander Zverev (Germania/3) 1-6, 6-3, 6-1

Mikael Ymer (Suedia) vs Nikoloz Basilashvili (Georgia/27) 6-3, 4-6, 6-4

Jannik Sinner (Italia/21) vs Hugo Gaston (Franţa) 6-2, 6-2

Karen Hacianov (Rusia/14) vs Yannick Hanfmann (Germania) 6-3, 6-2

Cameron Norrie (Marea Britanie) vs Grigor Dimitrov (Bulgaria/9) 7-5, 7-5

Taylor Fritz (SUA/22) vs Marcos Giron (SUA) 6-2, 6-2

Alexander Bublik (Kazahstan/32) vs Laslo Djere (Serbia) 6-3, 6-4

James Duckworth (Australia) vs David Goffin (Belgia/8) 6-3, 6-1

Daniil Medvedev (Rusia/1) vs Yen-Hsun Lu (Taiwan) 6-2, 6-2

Alexei Popyrin (Australia) vs Reilly Opelka (SUA/30) 6-4, 6-2.

Citeşte Articolul Întreg pe Sursă