VIDEO Nicolae Stanciu, „dublă” pentru Slavia Praga! Execuție magistrală din lovitură liberă

1 lună in urmă 1

STRANIERI  ·  CEHIA

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 februarie 2021, 18:53 / Actualizat duminica, 28 februarie 2021 19:03

Nicolae Stanciu (27 de ani) a marcat două goluri în victoria obținută de Slavia Praga pe terenul lui Slovacko, scor 3-2.

Nicolae Stanciu confirmă forma bună din ultima perioadă. După centrarea ideală de gol din Europa League, contra lui Leicester, internaționalul român a trecut și la finalizare.

Nicolae Stanciu, două goluri în Slovacko - Slavia

Michal Sadilek a deschis scorul pentru gazde la finalul unei acțiuni prelungite de atac, cu o lovitură de cap bine plasată. Nicolae Stanciu a egalat pentru Slavia în minutul 36, cu o lovitură de pedeapsă executată inteligent, pe centrul porții. Gazdele au trecut din nou în avantaj, în prelungirile primei reprize, după o fază fixă.

Mijlocașul român a luat din nou inițiativa și a executat magistral o lovitură liberă. De la 17 metri, lateral stânga, a tras pe colțul portarului, direct la vinclu. Victoria campioanei a fost adusă de Ondrej Lingr, în minutul 82.

Video cu golurile marcate de Nicolae Stanciu

Slavia domină fotbalul din Cehia

Slavia Praga este lider neînvins în Cehia, după 21 de etape disputate. Are un avans de 11 puncte față de Sparta Praga. Golaverajul formației lui Nicolae Stanciu este impresionant, 61 de goluri înscrise și doar 14 primite.

Slavia este calificată și în optimile de finală din Europa League, unde o va înfrunta pe Rangers, formație la care evoluează și Ianis Hagi (22 de ani).

Anunțul zilei din Turcia! Românul favorit să îl antreneze pe Ozil la Fenerbahce: „Vrea să își aducă un jucător”VIDEO Cristi Ganea, gol senzațional în Grecia! A „rupt plasa” cu un șut de la 25 de metri

După Nelu Curcă din La Bloc, un alt actor român a renunțat la carieră și e preot. Reacția uluitoare a fiului său când a aflat

Libertatea

Playtech: Femeia căreia Ion Țiriac i-a luat mințile, la propriu: ”L-am iubit din prima noapte în care am...”
11:30 Fotbal, Liga 2