VIDEO MAGICIANUL Stanciu, de neoprit! Încă o „dublă” pentru Slavia Praga » Execuții de excepție

2 luni in urmă 3

STRANIERI  ·  REPUBLICA CEHĂ

Nicolae Stanciu, Slavia Praga

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 martie 2021, 20:09 / Actualizat duminica, 14 martie 2021 20:26

Nicolae Stanciu (27 de ani) a marcat din nou pentru Slavia Praga. Mijlocașul român a reușit o „dublă” în prima repriză a meciului cu Mlada Boleslav, scor 0-2 la pauză.

Nicușor Stanciu trece printr-o perioadă extraordinară. Prestația foarte bună cu Rangers în Europa League de joi este urmată de o nouă evoluție impresionantă, de data aceasta în campionatul din Republica Cehă.

VIDEO Nicolae Stanciu, „dublă” pentru Slavia Praga

Nicolae Stanciu a deschis scorul cu Mlada Boleslav în minutul 28, dintr-o lovitură liberă executată de la aproximativ 25 de metri de poartă, și a dus scorul la 2-0 cu 5 minute înainte de pauză.

🇷🇴 Nico Stanciu
✅1:0 pic.twitter.com/wWAzFD2ran

— Panpicus (@Panpicuss) March 14, 2021

Stanciu a preluat mingea pasată de Sima, a driblat doi adversari și a șutat necruțător din câțiva metri, sub bara transversală!

Druhý gól⚽️⚽️
🇷🇴 Nico Stanciu🎩 pic.twitter.com/v6EbDDsst2

Stanciu a ajuns astfel la 6 goluri marcate în ultimele sale 4 meciuri, după reușitele din meciurile cu Rangers (1-1), Ostrava (2-1) și „dubla” cu Slovacko (3-2), alt meci în care a punctat din lovitură liberă.

Citește mai multe știri despre stranieri:

Mihăilă și Man, eroi și în Gazzetta dello Sport: „Românii la putere: sprinturi, tehnică, driblinguri!”A jucat o repriză cu Man și Mihăilă în Parma - Roma, apoi a tras concluziile chiar pe gazon

Cu ce se ocupă în Anglia Larisa, fosta soție a lui Alin Oprea. Serviciile sale nu sunt deloc ieftine

Libertatea

Playtech: Silvia Chifiriuc trece prin clipe cumplite. L-a găsit MORT în casă. Detalii de ultimă oră
11:30 Fotbal, Liga 2