VIDEO + FOTO Intrare criminală în Rangers - Slavia Praga » Talpă direct pe fața portarului!

1 lună in urmă 2

EUROPA LEAGUE  ·  RANGERS - SLAVIA PRAGA

Kemar Roofe (28 de ani), atacantul lui Rangers, a fost eliminat în minutul 62 al partidei cu Slavia Praga, la scorul de 0-1, pentru o intrare brutală asupra portarului Ondrej Kolar (26 de ani). +6 FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 18 martie 2021, 23:23 / Actualizat joi, 18 martie 2021 23:41

Rangers - Slavia Praga, totul AICIAtenție! Imaginile din acest articol vă pot afecta emoțional.

Kemar Roofe, recent revenit după o accidentare, a început disputa de pe Ibrox pe banca de rezerve. Steven Gerrard l-a introdus în minutul 55, în tentativa de a forța egalarea. După doar 7 minute, vârful a avut o intrare brutală.

Roofe, eliminat în Rangers - Slavia Praga

Roofe a urmărit o pasă lungă, trimisă peste defensiva campioanei Cehiei. I-a depășit în viteză pe apărători, dar portarul Kolar a ieșit inspirat și a boxat mingea. Kemar nu s-a oprit la timp. A urmărit balonul cu talpa ridicată și a intrat cu crampoanele direct pe fața goalkeeperului advers.

Contactul a fost unul extrem de violent, cehul având nevoie de intervenția urgentă a echipei medicale. Nu a mai putut continua partida, fiind scos cu targa în afara suprafaței de joc, după aproximativ 3 minute. „Centralul” israelian Orel Grinfeld a luat măsura corectă, cartonașul roșu.

Jose Mourinho își atacă elevii, după umilința care îl poate costa postul: „Echipa mea parcă nu știa ce meci joacă”Autogol caraghios în Europa League! Cum a comis-o fotbalistul lui Real Madrid

Ceartă pe banii de campanie electorală între Ioana Băsescu și fostul iubit înregistrată de procurori. Fiica fostului preşedinte l-a înjurat de mamă: „Ai rămas cu 200.000 de euro, aşa că nu mai comenta”

Libertatea

Playtech: BOMBĂ! Jador a reapărut la Survivor România 2021. Colegii lui, șocați să îl vadă în halul acesta VIDEO
17:00 FOTBAL, LIGA 1