VIDEO+FOTO Golul lui Omrani cu Poli Iași a format două tabere » Păreri opuse: „Nu a apucat să se retragă”

2 luni in urmă 2

LIGA 1  ·  CFR CLUJ - POLI IAȘI

Billel Omrani (27 de ani) a marcat golul de 2-0 al duelului CFR Cluj - Poli Iași, dintr-o fază suspectă de ofsaid.

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 martie 2021, 21:36 / Actualizat duminica, 14 martie 2021 22:12

CFR Cluj - Poli Iași este liveTEXT AICI!Vezi VIDEO cu golul marcat de Omrani

CFR Cluj a dominat autoritar prima repriză a partidei din Gruia. A expediat 7 șuturi pe spațiul porții lui Brănescu, dar golurile au venit abia înaintea pauzei. Alexandru Chipciu a semnat prima reușită, în minutul 44. Omrani, rămas singurul atacant din lot, după cazurile recente de Covid-19, a stabilit rezultatul primei reprize, dintr-o fază suspectă.

CFR - Poli Iași. Golul lui Omrani a creat două tabere

Cătălin Itu a oferit centrarea la reușita lui Omrani. Mijlocașul „feroviarilor” se afla într-o poziție suspectă de ofsaid în momentul în care a primit pasa de la Ciprian Deac.

Captură @Look Sport+

În platoul emisiunii „Fotbal Club”, de la Digi Sport, părerile au fost împărțite. Helmuth Duckadam a înclinat mai degrabă spre o poziție în afara jocului la Itu, în timp ce jurnalistul GSP Cristian Geambaşu a opinat că fotbalistul campioanei era într-o poziție regulamentară.

Cei doi comentatori ai partidei au fost însă categorici: „E ofsaid mare, nu cred că Itu a apucat să se retragă”.Reluările oferite de televiziunile care transmit meciul nu lămuresc pe deplin faza.

Lovitură teribilă pentru CFR Cluj » 3 dintre primii 4 marcatori au fost confirmați cu Covid-19 și vor lipsi cu FCSBCod galben pentru derby! Jucătorii de la FCSB și CFR Cluj care sunt în pericol de suspendare

Cu ce se ocupă în Anglia Larisa, fosta soție a lui Alin Oprea. Serviciile sale nu sunt deloc ieftine

Libertatea

Playtech: Silvia Chifiriuc trece prin clipe cumplite. L-a găsit MORT în casă. Detalii de ultimă oră
11:30 Fotbal, Liga 2