Victorie uriașă pentru "contesa" Jaqueline, care o așteaptă pe Simona Halep în sferturi la Cluj! VIDEO

1 lună in urmă 15

Miercuri, 27 Octombrie 2021, ora 22:43

59 citiri

Jaqueline Cristian a reușit o nouă victorie fantastică la Transylvania Open!

După două ore și 12 minute de joc, Jaqueline a învins-o pe Alja Tomljanovic, a cincea favorită a turneului, scor 7-6, 7-5! Tomljanovici este sfertfinalistă la Wimbledon în 2021!

A fost o partidă intensă, a doua de acest fel câștigată de Jaqueline, care în primul tur a avut un alt meci extrem de disputat, cu slovena Kaja Juvan.

Ca și la precedenta confruntare, Jaqueline a purtat pelerina contelui Dracula, făcându-și o intrare de mare efect pe teren.

"E o jucătoare bună și asta face ca victoria să fie specială. Pelerina lui Dracula îmi poartă noroc", a spus Jaqueline după meciul cu Tomljanovici.

Lovitură imposibilă reușită de Simona Halep! "Uluitor! Uluitor!" VIDEO

Tatăl Emmei Răducanu, în tribune la Transylvania Open! Ce meci a urmărit FOTO

Jaqueline Cristian a ajuns astfel în sferturile de finală la Transylvania Open unde ar putea juca împotriva Simonei Halep! Dacă Simo o bate pe Gracheva în optimi, vom avea parte de un sfert românesc!

Totodată, Jaqueline bate la porțile Top 100 cu acest succes.

Countess Dracula - I mean Jaqueline Cristian - has arrived 🧛‍♀️😏#TransylvaniaOpen pic.twitter.com/ARElXqpnJu

— wta (@WTA) October 27, 2021

Cristian Tudor Popescu a rămas impresionat de victoria lui Jaqueline Cristian de la Transylvania Open. Gazetarul a ridicat-o în slăvi pe jucătoarea din România, care s-a îmbracat în...

Ce a spus tenismena Jaqueline Cristian după ce s-a îmbrăcat în contele Dracula la turneul de la Cluj

Jucătoarea de tenis Jaqueline Cristian a apărut la meciul de marţi cu slovena Kaja Juvan într-o ţinută "a la Contele Dracula". Ea a spus că a fost ideea antrenorului ei să fie în ton cu...

Sursa: Ziare.com