Victorie mare pentru Rapid în ultimul amical din Antalya. Giuleștenii au întors scorul în ultimele 10 minute

3 zile in urmă 12

Vineri, 14 Ianuarie 2022, ora 17:07

64 citiri

FC Rapid a învins, vineri, vicecampioana Poloniei, Rakow Czestochowa, cu scorul de 2-1, în ultimul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Polonezii au deschis scorul prin Arak '52, din penalty, însă Rapid a întors scorul prin Antonio Sefer, în minutele 82, din pasa lui Alami, şi 84, din lovitură liberă, potrivit clubului giuleştean.

Antrenorul Mihai Iosif a folosit următoarea echipă: Moldovan - Goge (Onea '55), Dandea, Albu, Florică (Demici '30, J. Morais '55) - Moise, Crepulja (Stănici '55) - Sefer, R. Ilie (Alami '55), Stahl - Bnou Marzouk (Ad. Bălan '55).

Rakow ocupă locul 3 în clasament, în actuala ediţiei a campionatului Poloniei, după Lech Poznan şi Pogon Szczecin.

Delegaţia Rapidului se va întoarce în ţară sâmbătă.

Echipa naţională va disputa în luna martie două meciuri amicale, cu Grecia şi Israel, înaintea partidelor din Liga Naţiunilor, care încep în iunie, informează frf.ro. La 25 martie, pe...

Irina Fetecău a trecut pe lângă victoria carierei! Românca a avut minge de meci contra unei favorite

Tenismena Irina Fetecău (215 WTA) a întâlnit-o pe italianca Martina Trevisan, a doua favorită şi numărul 113 mondial, în primul tur al calificărilor pentru tabloul principal la Australian...