Victorie cu emoții pentru Emma Răducanu la WTA Seul

1 săptămână in urmă 27

Miercuri, 21 Septembrie 2022, ora 11:47

109 citiri

Emma Răducanu

Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu (19 ani, 77 WTA) a debutat cu victorie în turneul de 250 de puncte de la Seul, în Coreea de Sud.

Favorita numărul 6 a turneului, Emma Răducanu a învins-o în primul tur pe japoneza Moyuka Uchijima (126 WTA), scor 6-2, 6-4.

În ciuda scorului categoric, Emma Răducanu n-a fost lipsită de emoții în setul doi, când nipona a revenit pe tabelă de la 0-5 la 4-5.

În turul doi la Seul, Emma Răducanu o va înfrunta pe belgianca Yanina Wickmayer.

Turneul WTA de la Seul este unul dintre ultimele turnee din tenisul feminin, programat înainte de Turneul Campioanelor. Competiția din capitala Coreei de Sud a prilejuit un moment unic în...

Irina Begu a câștigat turneul WTA de la București și se apropie de Top 30 mondial. Cum a fost finala cu jucătoarea din Ungaria

Irina Begu, locul 41 WTA şi favorită 2, a învinsă, duminică, pe sportiva din Ungaria Reka Luca Jani, locul 114 WTA, scor 6-3, 6-3, şi a câştigat prima ediţie a turneului WTA 125 Ţiriac...