Viclenie de Mediaș! Ce au făcut cei de la Gaz Metan pentru a-l împiedica pe Hervin Ongenda să transforme un penalty

4 luni in urmă 6

LIGA 1  ·  GAZ METAN - BOTOȘANI

Hervin Ongenda, FC Botoșani

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 octombrie 2020, 19:29 / Actualizat vineri, 23 octombrie 2020 19:29

Hervin Ongenda (25 de ani) a ratat un penalty în meciul dintre Gaz Metan Mediaș și FC Botoșani, după ce medieșenii au pus la boxe un sunet asemănător huduielilor suporterilor.

În minutul 55 al partidei de la Mediaș, FC Botoșani a primit un penalty după ce Baco l-a faultat în careu pe Mihai Roman. Hervin Ongenda a luat mingea și a dorit să execute, însă șutul său a fost slab, iar Alexandru Buzbuchi l-a parat.

Interesant este faptul că în momentele care au precedat executarea penalty-ului, pe arena din Mediaș s-au auzit huiduieli din boxe, cu scopul intimidării fotbalistului de la Botoșani. Strategia a dat roade, Ongenda ratând lovitura de departajare.

Citește mai multe știri din Liga 1:

Un jucător de la FCSB, umilit de antrenor! Schimbat după nici 30 de minuteDinamo, varianta neon » Echipament inedit pentru meciul cu Sepsi! Cum arată tricoul de deplasare al „câinilor”

După ce le-a omorât mama, un bărbat din Bacău l-a obligat pe unul din copiii femeii să participe la uciderea unuia dintre frați. Modul cumplit în care l-au omorât

Libertatea

Playtech: Nicușor Dan a făcut-o PRAF pe Gabriela Firea pentru TUPEUL ei! Ce a postat fostul edil i-a scos din minți până și pe bucureșteni
15:00 Tenis, WTA