Venezia - Milan 0-3. Theo Hernandez a reușit o “dublă”

1 săptămână in urmă 14

• Ligue 1: Lyon - PSG, duminică, 21:45, Digi Sport 1

• Serie A: AS Roma - Juventus, duminică, 19:30, Digi Sport 1

Record pentru Zlatan Ibrahimovic

În minutul 2, Zlatan Ibrahimovic a înscris al optulea său gol în acest sezon de Serie A, după centrarea perfectă a lui Rafael Leao.

Starul suedez a înscris împotriva a 80 de echipe din cele cinci campionate importante ale Europei, din 2000 încoace. Doar Cristiano Ronaldo a mai reușit această performanță.

Știi cum se traduce o croazieră de lux în impactul asupra mediului înconjurător? Află Ce nu știai despre croaziere, pe Digi Life, de la 21:55.

Milan a început perfect și repriza a doua, iar Theo Hernandez a marcat în minutul 48, după o acțiune personală și un șut la colțul scurt.

În minutul 57, fundașul Michael Svoboda a fost eliminat de la gazde, pentru un henț în careu.

Căpitanul oaspeților, Theo Hernandez, a transformat lovitura de la 11 metri.

VIDEO Rezumatul meciului Venezia - Milan 0-3

AC Milan are trei victorii consecutive în Serie A și a urcat pe primul loc în clasament, cel puțin până la meciul Inter – Lazio, programat în această seară de la ora 21:45, în direct pe Digi Sport 2.

Clasamentul din Serie A

Etichete: serie a , zlatan ibrahimovic , milan , ibrahimovic , theo hernandez , venezia