Valentin Mihăilă, gol SUPERB la debutul în „naționala” mare » A șutat necruțător, deși era înconjurat de adversari

3 săptămâni in urmă 2

Valentin Mihăilă a înscris în România - Macedonia de Nord +27   FOTO

Valentin Mihăilă a înscris în România - Macedonia de Nord

Articol de GSP - Publicat joi, 25 martie 2021, 21:56 / Actualizat joi, 25 martie 2021 23:02

Valentin Mihăilă (21 de ani) a marcat golul de 2-0 în meciul dintre România și Macedonia de Nord, chiar la debutul său pentru reprezentativa „tricoloră” de seniori.

România - Macedonia de Nord, liveTEXT AICI

Talentatul jucător al Parmei a început meciul ca rezervă, dar a profitat de accidentarea din minutul 11 a lui Florinel Coman, în locul căruia a fost introdus. Extremei de la Parma i-a fost încredințat debutul la „națională”, iar Mihăilă nu a dezamăgit.

În minutul 50, la 1-0 pentru România, Mihăilă a combinat scurt cu Keșeru, a înaintat cu mingea la picior și a șutat necruțător de la aproximativ 25 de metri de poartă, deși era înconjurat de adversari. Dimitrievski, portarul oaspeților, nu a avut nicio șansă.

Mai multe știri despre România - Macedonia de Nord:

Două faze dificile pe „Arena Națională” înainte de pauză » Ambele echipe au cerut penalty

Rădoi, schimbare în minutul 15! Un debutant a intrat în locul lui Florinel Coman

Playtech: BOMBĂ! Câți bani primește Mădălina Ghenea pentru rolul Sophiei Loren. Culisele unui rol controversat