Valentin Mihăilă, a doua cea mai mare notă în Spezia - Parma: „A fost singurul care a făcut asta”

2 luni in urmă 6

STRANIERI  ·  SPEZIA - PARMA 2-2

Parma, formația lui Valentin Mihăilă (21 de ani) și a lui Dennis Man (22 de ani), a remizat în deplasarea de la Spezia, scor 2-2. +9 FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 februarie 2021, 18:50 / Actualizat sambata, 27 februarie 2021 20:19

Valentin Mihăilă a fost titular la Parma. A fost înlocuit în minutul 79, moment în care pe teren a intrat Dennis Man. Extrema adusă de la Craiova a fost printre remarcații presei din Italia. „ParmaLive” i-a acordat nota 6,5, a doua cea mai mare, după cea primită de Karamoh.

Dennis Man a evoluat mai puțin de un sfert de oră și nu a primit notă.

Valentin Mihăilă, lăudat după Spezia - Parma

„A dat multă energie jocului Parmei. A fost singurul care și-a asumat acțiuni individuale în repriza secundă. A avut câteva ocazii mari, dar sângele rece în fața porții nu e una dintre calitățile lui principale. Concluzionând, a fost singurul, în repriza secundă, care a încercat să le pună probleme adversarilor”, au notat cei de la „ParmaLive”.

4 driblinguri reușitea avut Valentin Mihăilă în Spezia - Parma, din 5 tentative

FOTO. Cele mai tari imagini din Spezia - Parma 2-2:

Marius Șumudică își distruge jucătorii de la Rizespor: „Nici Mourinho nu ar avea succes aici! Nu sunt în stare să dribleze, n-au tras un șut”Ursea, încântat de victoria de la Rennes. Explicaţiile succesului

Trei tinere din Pitești au găsit o borsetă cu 13.000 de euro. Decizia luată de adolescente, poliția a publicat imaginile

Libertatea

Playtech: BOMBĂ! Familia Halep, ÎNGROPATĂ în datorii. Suma e colosală, de ordinul milioanelor de euro
09:30 Tenis, WTA