Urmașul lui Messi la FC Barcelona a lovit năucitor! Gol splendid la primul meci jucat după 10 luni de pauză

3 săptămâni in urmă 17

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 19:15

39 citiri

FC Barcelona a câștigat cu 3-0 meciul disputat duminică pe teren propriu, cu Levante, scorul final fiind stabilit în prelungiri de cel care a preluat tricoul cu numărul 10 al lui Leo Messi, transferat la PSG.

După o pauză de 10 luni cauzată de o accidentare, marea spernață Ansu Fati (18 ani) și-a făcut o revenire de senzație în echipa pregătită de Ronald Koeman.

Contra lui Levante, spaniolul Ansu Fati a intrat pe teren în minutul 80, iar în prelungirile partidei a înscris golul care a închis tabela la 3-0, cu o execuție de efect.

Genoa şi Verona au remizat, sâmbătă, scor 3-3 (0-1), pe terenul primei echipe, într-un meci din etapa a VI-a din Serie A, conform news.ro. Oaspeţii au condus cu 2-0, prin golurile lui...

Situație dramatică la FC Barcelona! Vestea proastă primită de antrenorul echipei, Ronald Koeman

Eliminat joi în meciul împotriva lui Cadiz (0-0), antrenorul echipei FC Barcelona, Ronald Koeman, a fost suspendat pentru două meciuri, scrie L'Equipe, potrivit agerpres.ro. Trimis în...