UPDATE FCSB s-a calificat în turul 3 preliminar al Europa League, după ce a învins Backa Topola la loviturile de departajare

2 months ago 2
Echipa de fotbal FCSB s-a calificat în turul 3 preliminar al Europa League, impunându-se în faţa formaţiei FK TSC Backa Topola la loviturile de departajare cu 5-4, joi seara, pe Gradski Stadion din Senta, în turul al doilea al competiţiei, după ce scorul a fost egal 6-6 (1-2, 4-4) la finalul prelungirilor.   * UPDATE ORA 00:35  Fotbal - Europa League: FK TSC Backa Topola - FCSB 6-6, după prelungiri; urmează lovituri de departajare   Echipele FCSB şi FK TSC Backa Topola se află la egalitate, 6-6, după cele două reprize de prelungiri ale meciului care are loc, joi seara, pe Gradski Stadion din Senta, în turul al doilea preliminar al Europa League la fotbal. Urmează lovituri de departajare. Pentru formaţia bucureşteană au înscris Florinel Coman (minutul 25), Dennis Man (minutele 50, 63 penalty, 105), Bojan Balaz (autogol 90+3) şi Adrian Petre (minutul 108), în timp ce pentru gazde au marcat Dejan Milicevic (minutul 10), Borko Duronjic (minutul 14), Goran Antonic (minutul 51), Sasa Tomanovic (minutul 90+5, 117) şi Janko Tumbasevic (105+1). Formaţia FK TSC Backa Topola a încheiat cele 120 de minute cu doi jucători mai puţin pe teren după eliminările lui Dajan Ponjevic (44) şi Vladimir Siladji (103). Câştigătoarea va juca în turul al treilea preliminar acasă cu Slovan Liberec (24 septembrie), care a surclasat formaţia lituaniană Riteriai cu 5-1, în deplasare. Tururile preliminare din Europa League se joacă într-o singură manşă.   * ORA 23: 54  Fotbal - Europa League: FK TSC Backa Topola - FCSB 4-4, după 90 de minute; urmează prelungiri   Echipele FCSB şi FK TSC Backa Topola se află la egalitate, 4-4, după cele 90 de minute regulamentare ale meciului care are loc, joi seara, pe Gradski Stadion din Senta, în turul al doilea preliminar al Europa League la fotbal. Pentru formaţia bucureşteană au înscris Florinel Coman (minutul 25), Dennis Man (minutele 50, 63 penalty) şi Bojan Balaz (autogol 90+3) , în timp ce pentru gazde au marcat Dejan Milicevic (minutul 10), Borko Duronjic (minutul 14), Goran Antonic (minutul 51) şi Sasa Tomanovic (minutul 90+5). Din mintul 44, formaţia FK TSC Backa Topola a rămas în 10 jucători după eliminarea lui Dajan Ponjevic pentru două cartonaşe galbene. Câştigătoarea va juca în turul al treilea preliminar acasă cu Slovan Liberec (24 septembrie), care a surclasat formaţia lituaniană Riteriai cu 5-1, în deplasare. Tururile preliminare din Europa League se joacă într-o singură manşă. AGERPRES (AS-editor: Marius Ţone, editor online: Alexandru Cojocaru)   Sursa foto: (c) FCSB/ facebook   * UPDATE-ul este realizat în baza ştirilor AGERPRES, orele indicate reprezentând momentul difuzării ştirilor pe fluxul agenţiei.