Un fost internațional român și-a spus opinia despre modul în care a progresat Ianis Hagi

2 luni in urmă 3

Liga 2: ASU Politehnica Timișoara - Metaloglobus, duminică, 13:00, Digi Sport 1

Liga 1: FCSB - Gaz Metan Mediaș, duminică, 20:30, Digi Sport 1

Ianis Hagi a avut o evuluție apreciată, după ce a marcat în minutul 46, iar trupa lui Steven Gerrard se pregătește să sărbătorească titlul.

Internaționalul român a punctat imediat după pauză, în minutul 46, după un assist al lui Ryan Kent, și a dus scorul la 3-0, rezultat care s-a păstrat până la final. ”Prințul” a fost găsit în partea dreaptă a careului, a controlat mingea cu precizie și a finalizat fără speranțe pentru Jak Alnwick, portarul lui St. Mirren.

Cristi Dulca spune că Gerrard e decisiv pentru evoluțiile lui Ianis Hagi

Component al naționalei României la CM 1998 și actual selecționer al reprezentativei feminine a României, Cristi Dulca e de părere că principalul merit pentru ascensiunea lui Ianis Hagi o are Steven Gerrard, fostul căpitan al lui Liverpool.

"Nu i-a fost greu să înscrie de acolo. Clar, este un plus faptul că joacă, înscrie, a luat campionatul. Eu zic că faptul că i-a dat încredere antrenorul a contat foarte mult", a spus Cristi Dulca, pentru Look Sport.

Etichete: glasgow rangers , ianis hagi , cristi dulca , steven gerrard