Un bărbat dezbrăcat a intrat pe teren, în timpul unui meci fără spectatori din Liga Europa

1 lună in urmă 24

Un bărbat gol a pătruns pe teren, joi, 8 aprilie, în timpul meciului Granada - Manchester United, din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Europa, notează Gazeta Sporturilor. Partida din Spania s-a disputat fără spectatori, conform restricțiilor din pandemie.

Incidentul a avut loc în minutul 6. Streakerul, cunoscut ca Olmo Garcia, a pătruns pe gazon şi l-a traversat în alergare.

Individul nu s-a bucurat decât de câteva secunde de celebritate, fiind scos imediat de pe teren de forțele de ordine și urmează să fie anchetat.

Profesor de chimie, Olmo Garcia a devenit cunoscut acum cinci ani, când când a terminat Camino de Santiago, un pelerinaj creștin, complet gol, parcurgând sutele de kilometri fără a purta nici măcar o pereche de pantofi.

Jocul a fost întrerupt aproximativ un minut.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">A naked man just ran across the pitch and rolled around during the Europa League fixture between Granada and Manchester United. ? <a href="https://twitter.com/hashtag/GRAMUN?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#GRAMUN</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/UEL?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#UEL</a> <a href="https://t.co/SyQmTrQJ3j">pic.twitter.com/SyQmTrQJ3j</a></p>— KwakuPoku? (@kway_bumaye) <a href="https://twitter.com/kway_bumaye/status/1380237185232822274?ref_src=twsrc%5Etfw">April 8, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

La ora redactării acestei știri, formația britanică era în avantaj la Granada, scor 1-0, gol Rashford, în minutul 31.