1 lună in urmă 1

Al doilea meci al etapei a 19-a a Ligii 2 este și derby-ul rundei. La Cluj-Napoca, pe Cluj Arena, de la ora 18:00, se întâlnesc Universitatea Cluj și U Craiova 1948 SA, două dintre cluburile cu pretenții în campionat, care țintesc promovarea în Liga 1, însă mai întâi trebuie să obțină calificarea în play-off.

Ieri seară, Petrolul Ploiești a remizat la scorul de 0-0 la Concordia Chiajna, un rezultat care i-a urcat pe prahoveni pentru moment pe locul 3, însă de unde vor pica mai mult ca sigur, poate chiar din această seară.

CONTINUAREA ARTICOLULUI o poți citi pe Liga2.ro:

The post ”U” Cluj câștigă la limită meciul cu ”FC U” Craiova, după ce arbitrul a refuzat în prelungiri un penalty pentru olteni. Liderul Ligii 2 pierde al doilea joc consecutiv în acest sezon și ar putea pica în clasament appeared first on Prosport.