Turneul WTA de la Melbourne, programul de joi: 5 tenismene din România se află pe afiș. Meciul Halep - Ruse, cel mai așteptat

2 săptămâni in urmă 10

Miercuri, 05 Ianuarie 2022, ora 15:27

145 citiri

5 tenismene din România se află pe afiș. Meciul Halep - Ruse, cel mai așteptat

Simona Halep, locul 20 WTA şi cap de serie numărul 2, va evolua, joi, nu înainte de ora 03.30, împotriva jucătoarei Elena-Gabriela Ruse, locul 87 WTA, în optimile de finală ale Melbourne Summer Set 1.

Partida va avea loc pe Rod Laver Arena.

Pe terenul 5, de la ora 02.00, în primul meci al zilei, se vor întâlni Sorana Cîrstea, locul 39 WTA, şi americanca Amanda Anisimova, locul 78 WTA, în optimile de finală ale Melbourne Summer Set 2.

Această partidă va fi urmată de jocul Irina Begu, locul 62 WTA - Jasmine Paolini (Italia), locul 53 WTA.

În al doilea meci de pe terenul 12, perechea Irina Bara/Ekaterine Gorgodze (România/Georgia) va da piept cu echipa Viktorija Golubic/Astra Sharma (Elveţia/Australia), în turul I al Melbourne Summer Set 2.

Această întâlnire este a doua a zieli, după o altă partidă de dublu feminin, care începe la 02.00

Pe acelaşi teren, va urma jocul dintre Irina Begu/Nina Stojanovici (România/Serbia), cap de serie numărul 3 şi Aliona Bolsova/ Katarzyna Kawa (Spania/Polonia), din sferturile de finală.

Organizatorii turneelor WTA de la Melbourne, Summer Set 1 și Summer Set 2, au anunțat programul zilei de marți, care va debuta la ora 02.00 (ora României), pe afiș aflându-se și cinci...

Turneul WTA de la Melbourne, programul zilei de luni. O singură româncă pe afiș, contra principalei favorite. Ora de start a meciului

Cele două turnee Summer Set de la Melbourne, pregătitoare în vederea Australian Open (17-30 ianuarie) vor debuta luni cu primele meciuri de pe tabloul de calificare. În competiția WTA 250...