Turneul WTA de la Cluj-Napoca: eșec usturător pentru Irina Bara în optimi. Românca a fost spulberată în primul set

4 săptămâni in urmă 16

Joi, 28 Octombrie 2021, ora 15:20

77 citiri

Irina Bara, locul 138 WTA, beneficiară a unui wildcard, a fost eliminată, joi, în optimile de finală ale Transylvania Open.

Ea a fost învinsă, în turul al doilea, cu scorul de 6-0, 6-3, de suedeza Rebecca Peterson, locul 99 WTA, după un meci care a durat 73 de minute.

În sferturi, Peterson va evolua cu ucraineanca Lesia Tsurenko, locul 127 WTA, venită din calificări.

Calificarea în turul al doilea este recompensată cu un premiu de 3.675 de dolari şi cu 30 de puncte WTA.

Simona Halep, locul 18 WTA şi cap de serie numărul 1, şi Elena-Gabriela Ruse, locul 85 WTA, s-au întâlnit, miercuri, în turul I al turneului de categorie WTA 250 Transylvania Open de la...

”Dracula îmi poartă noroc, pare că e viu noaptea”. Tenismena Jaqueline Cristian așteaptă super-meciul cu Simona Halep

Jucătoarea de tenis Jaqueline Cristian a declarat, miercuri seara, după calificarea în sferturile de finală ale turneului Transylvania Open, că în meciul din optimile de finală, cu...