Surpriza in circuitul WTA: cine e prima tenismena care cucereste doua trofee in 2021. Nici macar nu e in Top 50 mondial

3 săptămâni in urmă 5

Rusoaica Daria Kasatkina (61 WTA, favorita nr. 8) a castigat duminica turneul de tenis de la Sankt Petersburg (WTA), dotat cu premii totale de 565.530 dolari, profitand de retragerea adversarei si compatrioatei sale, Margarita Gasparian (126 WTA).

Kasatkina isi adjudecase primul set cu 6-3, in 37 de minute, iar in setul al doilea avea avantaj 2-1 cand Gasparian a decis sa se retraga acuzand o accidentare.

Daria Kasatkina obtine astfel al doilea trofeu in acest sezon, dupa ce a castigat si Phillip Island Trophy, la Melbourne, in luna februarie, dupa ce a invins-o atunci in finala pe cehoaica Marie Bouzkova, cu 4-6, 6-2, 6-2.

In urma acestui rezultat, Kasatkina va intra de luni in Top 50 mondial, pana pe pozitia 38.

Alex Chipciu, dupa dezastrul cu fosta echipa, FCSB: "Imi pare rau ca am gresit, poate meciul mergea spre 0-0"

Dezvaluire exploziva. Cine e fotbalistul celebru care are relatii sexuale de 12 ori pe zi. Sotia ii este si impresar

Cristiano Ronaldo, cel mai bun marcator din istoria fotbalului? Mesajul transmis de legendarul Pele