Standard Liege - Rangers 0-2. Ianis Hagi, schimbat de Gerrard după 67 de minute

4 luni in urmă 13

articol scris de Digi Sport
22.10.2020, 22:38

Rangers a câștigat cu 2-0 primul meci din grupele Europa League, pe terenul celor de la Standard Liege, și este pe locul doi în Grupa D.

Group D - UEFA Europa League Europa League Ianis Hagi, titular în Standard Liege - Rangers / Foto: Getty Images.

Liga 1: Gaz Metan Mediaș - Botoșani, vineri, 18:00, Digi Sport 1

UEL: CSKA Sofia - CFR Cluj, joi, 20:00, Digi Sport 1

Cu Ianis Hagi titular, scoțienii au deschis scorul în minutul 19, dintr-un penalty obținut în urma unui henț al lui Gavory în interiorul propriului careu. Tavernier a înscris de la punctul cu var.

Șapte minute mai târziu, Hagi a fost avertizat cu cartonașul galben în urma unui fault. Internaționalul român nu a terminat meciul pe teren și a fost schimbat în minutul 67 cu Aribo.

Echipa lui Gerrard a stabilit scorul final cu un gol ”de pus în ramă” a lui Roofe, care a înscris cu un șut puternic de la mijlocul terenului, în minutul 90+3.

Standard - Rangers 0-2. Ianis Hagi a jucat 67 de minute

Rangers este la egalitate cu Benfica în fruntea grupei D. Portughezii au câștigat cu 4-2 în deplasarea de la Lech Poznan. În următoarea etapă din Europa League, echipa lui Ianis Hagi va primi vizita celor de la Lech.

Etichete: rangers , ianis hagi , standard liege - rangers

Digi24

Țara europeană care le-a transmis bătrânilor că NU mai este necesar să se izoleze din cauza Covid-19

Descarcă aplicația Digi24

Top articole

2020 French Open - Day Seven

”Unii zic că te îmbraci de la second hand!” Răspunsul Patriciei Țig pentru cei care îi critică stilul vestimentar

Patricia Țig (26 de ani), care a ajuns până în turul trei la ultima ediție de Roland Garros și acum...

UCL | Real și PSG, învinse acasă; Bayern și Barcelona au defilat! Liverpool, succes cu un autogol. Toate rezultatele

ucl

FCSB a ajuns în Ghencea! Liderul ”Peluzei Nord” a intrat pe noul stadion: ”Aici vom sta”

stadion steaua

Ovidiu Mihalache, suspendat și amendat drastic pentru accidentarea lui Elvir Koljic!

Ovidiu Mihalache, la flash-interviu după Craiova - Poli Iași / Foto: Captură Digi Sport

Momente bizare pentru Petrescu la Sofia: ziariștii au ajuns să se contreze între ei la conferința de presă. Reacția antrenorului

dan petrescu scandal ziarsisti sofia

Recomandările redacției

Dan Petrescu Dinamo Zagreb

Discursul lui Dan Petrescu după debutul perfect din grupele Europa League: "Asta le-am spus la pauză"

Mario Camora: ”O fază fixă și am câștigat meciul!” Ce spune despre echipa națională a țării în care ”toți au părere”

camora

Live Video&Score Europa League | Celtic - Milan 0-1. Young Boys - Roma 1-2, în grupa CFR-ului. Standard - Rangers 0-2. Toate rezultatele

TROFEU europa league

Bălgrădean rămâne cu picioarele pe pământ după victoria cu CSKA Sofia: ”Calificarea e departe”

CFR CLUJ-DINAMO ZAGREB, PRELIMINARII, LIGA CAMPIONILOR (26.08.2020)