Sorana Cîrstea, meci de coșmar la Melbourne. A pierdut 7 ghemuri la rând și a fost eliminată

1 săptămână in urmă 23

Joi, 06 Ianuarie 2022, ora 06:22

140 citiri

Sorana Cîrstea, locul 39 WTA, a fost eliminată, joi, în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 250 Melbourne Summer Set 2.

Ea a fost învinsă, cu scorul de 6-4, 6-1, de americanca Amanda Anisimova, locul 78 WTA, după un meci care a durat 67 de minute.

Românca a fost condusă cu 3-0, a revenit şi a egalat la 3, iar de la 4-4, când a ratat o minge de break, ea a mai reuşit să câştige doar un ghem, la 0-5 în setul doi.

Prezenţa în optimi este recompensată la această competiţie cu un premiu de 3.675 şi cu 30 de puncte WTA.

Simona Halep, locul 20 WTA şi cap de serie numărul 2, a învins-o, cu scorul de 6-2, 6-1, pe Elena-Gabriela Ruse, locul 87 WTA, în turul doi al turneului de categorie WTA 250 Melbourne Summer...

5 tenismene din România se află pe afiș. Meciul Halep - Ruse, cel mai așteptat

Simona Halep, locul 20 WTA şi cap de serie numărul 2, va evolua, joi, nu înainte de ora 03.30, împotriva jucătoarei Elena-Gabriela Ruse, locul 87 WTA, în optimile de finală ale Melbourne...