Sorana Cîrstea, debut în forță în 2022. Românca și-a distrus adversara în Australia

2 săptămâni in urmă 11

Marti, 04 Ianuarie 2022, ora 10:39

187 citiri

Sorana Cîrstea, locul 39 WTA şi cap de serie numărul 5, s-a calificat în optimile de finală ale Melbourne Summer Set 2.

Ea a învins-o, marţi, cu scorul de 6-0, 6-0, pe rusoaica Varvara Graceva, locul 77 WTA, după un meci care a durat 49 de minute.

Românca va evolua în optimi cu americanca Amanda Anisimova, locul 78 WTA.

Calificarea în această fază este recompensată cu un premiu de 3.675 de dolari şi cu 30 de puncte WTA.

Sorana Cîrstea se pregătește asiduu pentru primul Grand Slam al anului viitor, Australian Open. Ca să nu aibă nicio problemă românca s-a vaccinat și cu doza 3. În ianuarie 2020,...

5 tenismene din România sunt în programul de marți. Orele de start și adversarele

Organizatorii turneelor WTA de la Melbourne, Summer Set 1 și Summer Set 2, au anunțat programul zilei de marți, care va debuta la ora 02.00 (ora României), pe afiș aflându-se și cinci...