Simona Halep - Viktorija Golubic, LIVE VIDEO, Digi Sport 2, 03:30, în sferturi la Melbourne Summer Set

2 săptămâni in urmă 14

• Serie A: AC Milan - AS Roma, joi, 19:30, Digi Sport 1

• Serie A: Juventus - Napoli, joi, 21:45, Digi Sport 1

Simona Halep, favorită să ajungă în finală la Melbourne Summer Set 1

Organizatorii competiției WTA 250 din Australia au anunțat programul pentru ziua de vineri.

Simona Halep și Viktorija Golubic vor juca pe arena Rod Laver, în jurul orei 03:30, ora României.

Partida va începe după încheierea confruntării dintre Irina Begu (62 WTA) și americanca Amanda Anisimova (78 WTA), care va începe la ora 02:00, în sferturi la Melbourne Summer Set 2.

Programul zilei de vineri la Melbourne Summer Set

Știi cum se traduce o croazieră de lux în impactul asupra mediului înconjurător? Află Ce nu știai despre croaziere, pe Digi Life, de la 21:55.

Simona Halep și Viktorija Golubic s-au mai înfruntat o singură dată, în 2018, la Billie Jean King Cup (fostă FedCup), iar românca s-a impus în trei seturi: 6-3, 1-6, 6-1.

Până acum, Halep și Golubic au reușit victorii în minimum de seturi la Melbourne Summer Set.

Simona le-a învins pe Destanee Aiava (6-4, 6-2) și Gabriela Ruse (6-2, 6-1), iar Viktorija a trecut de Lauren Davis (7-5, 6-1) și Lesley Pattinama Kerkhove (6-3, 6-0).

Nu, nu sunt confortabilă în niciun meci la acest nivel, dar voi încerca să joc cel mai bun tenis al meu, pentru că știu că, astfel, voi avea șanse să câștig”, a transmis Simona Halep, după victoria cu Gabriela Ruse.

VIDEO Declarațiile Simonei Halep după victoria cu Gabriela Ruse

Învingătoarea din partida Simona Halep – Viktorija Golubic va juca în semifinalele Melbourne Summer Set 1 împotriva câștigătoarei din meciul Ana Konjuh (Croația, 67 WTA) – Qinwen Zheng (China, 126 WTA).

Simona Halep este a doua favorită a turneului Melbourne Summer Set 1, după japoneza Naomi Osaka (locul 13 WTA).

Etichete: wta , simona halep , sferturi de finala , melbourne , viktorija golubic , melbourne summer set