Simona Halep - Veronika Kudermetova, liveTEXT ACUM » Duel tare în turul III de la Australian Open

1 săptămână in urmă 12

Partida Simona HalepVeronika Kudermetova va începe la ora 10:00 și va fi liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe Eurosport 1;Câștigătoarea va juca în turul următor cu învingătoarea partidei Iga Swiatek – Fiora Ferro.

Simona Halep - Veronika Kudermetova, liveTEXT de la 10:00

Partida Halep – Kudermetova va avea loc pe  „Rod Laver Arena” și va fi prima din sesiunea de seară. Astfel, va începe la ora 10:00.

Nu cred că am jucat una împotriva celeilalte. Deci va fi o noua provocare. O să urmăresc niște filmulețe cu ea, așa cum fac când am meci cu o jucătoare pe care nu am mai întâlnit-o. Dar acum vreau să mă recuperez. Dacă voi fi la capacitate maximă, pot câștiga.
- Simona Halep

Halep - Kudermedova, duel în premieră la simplu

Pentru Simona, acesta va fi primul meci la simplu contra rusoaicei Kudermetova.

Halep și Kudermetova s-au mai aflat față în față în două meciuri de dublu. În 2017, la Shenzen, Halep și Monica Niculescu pierdeau în fața perechii Kudermetova/Dzalamidze, scor 3-6, 3-6. La Praga, în 2020, Halep și Strycova erau învinse de Kudermetova și Pavlyuchenkova, scor 3-6, 6-3, 8-10.

Cu Simona trebuie să servesc și să returnez bine. Dacă am vreo șansă, trebuie să profit! Simona este o luptătoare și se mișcă foarte bine. Este o jucătoare incredibilă. Trebuie să dau tot ce am mai bun pentru a câștiga.M-am antrenat cu ea anul trecut, după ce s-a reluat sezonul, în Praga. Am jucat un set și am pierdut cu 7-5. Dar a fost un set bun
 - Veronika Kudermetova

VIDEO Sever Dron: „Simona Halep are tot ce-i trebuie ca să câștige Australian Open”

Citește mai multe știri despre Simona Halep la Australian Open:

Ghinion pentru Simona Halep lângă puștoaica de 16 ani: eliminare + probleme medicaleDe ce jucătoare se teme Simona Halep » Darren Cahill a dat-o de gol: „Mereu mă întreabă de ea”

După divorț, Antonia a devenit o femeie liberă. Anunțul lui Alex Velea după 7 ani de relație

Libertatea

Playtech: Bianca Drăgușanu l-a umilit pe Gabi Bădălău cu o replică simplă: ‘3 la 10 lei’