Simona Halep, probleme mari la Cluj! Frigul putea să o scoată din circuit pe tenismenă

Simona Halep a făcut sacrificii mari în semifinala de la Transylvania Open, contra Martei Kostyuk

Chiar dacă a învins-o ușor pe tenismena din Ucraina în două seturi, 6-0,6-1, românca a simțit dureri în timpul jocului.

Simona Halep o va întâlni pe Anett Kontaveit în finala de la Transylvania Open.

Meciul va fi duminica, la ora 17:30, live pe Ziare.com

"Eu sper să câștig mâine (n.r duminică), dar va fi foarte dificil. Încă joc cu brâu la spate, dar situația este mai bună.

A fost frig și mi s-a pus un junghi la omoplat, dar am reușit să gestionez această mică durere. Sper să mă recuperez 100% pentru mâine. Mâine (n.r duminică) nu mai contează ce mă doare, o să dau tot ce am mai bun", a spus Simona Halep pentru Digi Sport.

Simona Halep este în finala Transylvania Open după ce a spulberat-o pe Marta Kostiuk,din Ucraina, în două seturi, 6-0,6-1. Românca o va întâlni în ultimul act al turneului de la Cluj pe...

Simona Halep este în finala Transylvania Open după un meci fantastic! Românca și-a umilit pur și simplu adversara

Simona Halep, locul 18 WTA şi cap de serie numărul 1, s-a calificat în finala Transylvania Open, după ce a învins-o, sâmbătă, cu scorul de 6-0, 6-1, pe ucraineanca Marta Kostiuk, locul 55...

Sursa: Ziare.com