Simona Halep joacă pentru sferturi la Transylvania Open. Adversară în premieră pentru româncă LIVETEXT, după 18.00

1 lună in urmă 13

Joi, 28 Octombrie 2021, ora 16:08

48 citiri

Simona Halep, locul 18 WTA şi cap de serie numărul 1, va evolua, joi, în turul doi la turneul Transylvania Open, în compania rusoaicei Varvara Gracheva, numărul 81 mondial.

Meciul Halep - Gracheva e al patrulea al zilei pe terenul central, după partida dintre Emma Răducanu și Ana Bogdan, dar nu înainte de ora 18.00. Halep și Gracheva nu s-au mai întâlnit până acum în circuitul WTA.

Învingătoarea va evolua în sferturi cu românca Jaqueline Cristian.

Simona Halep, locul 18 WTA şi cap de serie numărul 1, şi Elena-Gabriela Ruse, locul 85 WTA, s-au întâlnit, miercuri, în turul I al turneului de categorie WTA 250 Transylvania Open de la...

eșec usturător pentru Irina Bara în optimi. Românca a fost spulberată în primul set

Irina Bara, locul 138 WTA, beneficiară a unui wildcard, a fost eliminată, joi, în optimile de finală ale Transylvania Open. Ea a fost învinsă, în turul al doilea, cu scorul de 6-0, 6-3,...

Sursa: Ziare.com