Simona Halep – Gabriela Ruse, LIVE VIDEO, joi, 03:30, Digi Sport 2, în optimi la Melbourne Summer Set

1 săptămână in urmă 13

• WTA Melbourne: Simona Halep-Destanee Aiava, miercuri 11:30, Digi Sport 2

• Cupa Ligii Angliei: Chelsea-Tottenham, miercuri, 21:45, Digi Sport 1

Simona Halep - Gabriela Ruse, LIVE VIDEO pe Digi Sport 2, ora 03:30

Partida a fost programată joi, 6 ianuarie, de la ora 03:30 (ora României), pe arena Rod Laver, și va fi în direct pe Digi Sport 2.

Halep și Ruse s-au mai înfruntat o singură dată în circuitul WTA, în 2021, la Transylvania Open, la Cluj, pe suprafață rapidă în sală. În primul tur, Simona Halep s-a impus rapid, scor 6-1, 6-2.

VIDEO Ultimul punct al meciului Simona Halep - Gabriela Ruse, la Transylvania Open

Sporturile extreme și ingineria de precizie se întâlnesc azi de la ora 22:00. Ia-ți doza de adrenalină de pe DIGI World și din DIGI Online!

Miercuri, Simona Halep a trecut de australianca Destanee Aiava (316 WTA), scor 6-4, 6-2.

VIDEO Ultimul punct al meciului Simona Halep - Destanee Aiava

Marți, Gabriela Ruse a învins-o pe australianca Arina Rodionova (152 WTA), scor 6-3, 6-2.

VIDEO Ultimul punct al meciului Gabriela Ruse - Arina Rodionova

Învingătoarea din meciul Simona Halep – Gabriela Ruse va juca în sferturile de finală la Melbourne Summer Set 1 împotriva câștigătoarei partidei Viktorija Golubic (Elveția, 43 WTA) – Lesley Pattinama Kerkhove (Olanda, 158 WTA).

• Digi Sport a lansat aplicația pentru smartphone, care le oferă fanilor acces permanent la un conținut dedicat, în funcție de preferințele personale, și, totodată, o varietate de informații și competiții de neratat. Aplicația Digi Sport poate fi descărcată din Google Play sau App Store.
Etichete: optimi , wta , simona halep , gabriela ruse , melbourne summer set