4 săptămâni in urmă 1

Astăzi, de la ora 16:00, va avea loc Parma – AS Roma, duelul urmând a conta pentru runda 27 din Serie A.

Formația internaționalilor români, Dennis Man și Valentin Mihilă poate fi considerată pe bună dreptate drept cea mai mare ghinionistă din Serie A. Și asta pentru că și în runda trecută a ratat victoria în prelungiri, terminând nedecis, 3-3 în deplasare cu Fiorentina, un meci interzis cardiacilor, în care în minutul 90 Parma avea avantaj pe tabela de marcaj , golul cu numărul 3 fiind semnat de Valentin Mihăilă. Un autogol al lui Iacoponi în minutul 90+4 avea însă să anuleze victoria parmegianilor care au fost din nou nevoiți să se mulțumească doar cu o remiză, așa cum au făcut-o anterior și cu Udinese și cu Spezia, meciuri pe care Man, Mihăilă & co le-au terminat 2-2 după ce au avut avantaj 2-0 pe tabela de marcaj.

Parma, fără victorie de 18 jocuri!

Fără victorie în ultimele 18 meciuri disputate în care au înregistrat șapte  remize și 11 înfrângeri, Parma ocupă penultimul loc în clasament cu 16 puncte, fiind la șase lungimi în spatele celor de la Cagliari, care sunt primii deasupra liniei retrogradării. Or în situația dată, Man și Mihăilă, ultimul anunțat titular de presa din Peninsulă în duelul de astăzi, au nevoie de o minune pentru a continua aventura cu Parma în Serie A și în sezonul viitor.

În plus, pe „Ennio Tardini” vine AS Roma, o echipă de cupe europene, de un cu totul alt calibru, aflată pe locul 5 cu 50 de puncte, care pe lângă forma bună din campionat unde a cedat doar un singur meci în ultimele cinci etape, este și cu un pas în sferturile de finală din Europa League după victoria clară din turul optimilor de pe „Olimpico” cu Șahtior, scor 3-0. Totodată, în disputele cu Parma, „giallorossii” au un palmares net favorabil având opt victorii în ultimele 10 „directe”, Parma trecându-și în cont un succes în timp ce un duel s-a terminat nedecis. Sunt toate premisele să asistăm la un meci cu multe goluri, motiv pentru care vom miza pe minim o reușită în ambele reprize, selecție care este inclus și în pachetul zilei pe goluri pe care în găsiți AICI.

Pont: Parma – AS Roma, Gol marcat în ambele reprize – cota 1.53

Echipe probabile Parma – AS Roma
Parma: Sepe- Conti, Osorio, Gagliolo, Pezzella- Grassi, Brugman, Kurtic- Mihăilă, Cornelius, Gervinho
AS Roma: Pau Lopez- Mancini, Smalling, Kumbulla- Karsdorp, Diawara, L. Pellegrini, Spinazzola- Pedro, El Shaarawy- B. Mayoral

The post Serie A: Man și Mihăilă încearcă imposibilul în fața capitolinilor » 1.53 este cota pentru profit la Parma – AS Roma! appeared first on Prosport.