3 săptămâni in urmă 19

Fotbaliștii români au strălucit în etapa 31 din Serie A! Răzvan Marin a înscris în partida Cagliari – Parma, la șapte minute după reușita lui Dennis Man, jucătorul Parmei. Ba mai mult, Răzvan Marin a oferit o pasă de gol.

Răzvan Marin (24 de ani) se află sub formă de împrumut la Cagliari, însă, la vară, fotbalistul român va fi transferat definitiv, pentru zece milioane de euro.

Înaintea acestui meci, Cagliari se afla pe locul 18 din Serie A, în timp ce Parma se situa pe poziția 19.

Răzvan Marin a înscris la șapte minute după reușita lui Dennis Man

În minutul 66 al partidei Cagliari – Parma, Răzvan Marin a înscris un gol superb, ducând scorul la 2-3. După ce mingea a ricoșat dintr-un adversar, internaționalul român a tras un șut puternic, trimițând „balonul” la coțul lung, direct în poarta Parmei.

Reușita lui Răzvan Marin a venit la șapte minute după ce Dennis Man, jucătorul Parmei, a înscris un gol superb.

The post Seara românilor în Serie A! Răzvan Marin a înscris la șapte minute după reușita lui Dennis Man | VIDEO appeared first on Prosport.