Scene reprobabile la Craiova - Botoșani! Silvian Cristescu, criză de nervi și înjurături în timpul meciului

1 lună in urmă 78

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 mai 2021, 19:57 / Actualizat duminica, 09 mai 2021 20:09

Prima repriză a meciului dintre CS Universitatea Craiova și FC Botoșani a fost una extrem de tensionată,

Nu doar pe teren au fost nervi, unde s-au două cartonașe galbene (Țigănașu și Vătăjelu), ci și în tribune, unde au avut loc scene reprobabile.

FOTO Silvian Cristescu, scene incredibile la Craiova – FC Botoșani

În minutul 41, partida de pe „Ion Oblemecon” a fost întreruptă de arbitrul Marian Barbu după ce un conflict a izbucnit în tribune.

Fostul căpitan Universității Craiova, Silvian Cristescu (50 de ani) a fost în centrul unui moment extrem de tensionat.

Prezent la tribună oficială, Cristescu a coborât deasupra băncilor, acolo unde se aflau jucătorii oaspeților. Între cele două părți a izbucnit un conflict, iar Silvian Cristescu a fost cu greu calmat de apropiați și forțele de ordine.

Camerele TV l-au surprins pe Cristescu fiind extrem de nervos și înjurând, fiind scos cu greu din tribună! Pentru moment, nu se cunosc cauzele conflictului.

• Cristescu a fost campion cu Universitatea Craiova în 1991, club pentru care a jucat din 1988 până în 1998 și în sezonul 1999-2000. A mai evoluat la Extensiv,  Panelevsiniakos (Grecia), Dynamo Berlin și Steaua

Citește mai multe știri din Liga 1:

Aici sunt toate detaliile de la Craiova - Botoșani

Două faze controversate în Universitatea Craiova - FC Botoșani » Oltenii, dezavantajați de arbitraj

Playtech: Dan Bittman, anunț surprinzător despre VACCIN. Fanii s-au cutremurat, nu se așteptau la asta