Scenariu dramatic în meciul Chindia - Gaz Metan din Liga 1. Un jucător eliminat și un gol decisiv în prelungiri

1 lună in urmă 16

Vineri, 05 Noiembrie 2021, ora 20:05

0 citiri

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, vineri, în deplasare, echipa Chindia Târgovişte, scor 1-0, în etapa a XV-a din Liga I. Medieşenii au marcat în minutul 90+1 şi au jucat în inferioritate numerică din minutul 63.

Matricardi a marcat golul victoriei în minutul 90+1, după o centrare de la Trif.

Din minutul 63, Gaz Metan a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Moura.

Chindia: Căbuz - Căpuşa, Celea, Iacob, Roumpoulakou - Neguţ, Kocic (Popa '73), Popadiuc, Corbu (Stoian '82)- Marian Şerban (Matiş '64), Florea. Antrenor: Emil Săndoi

Gaz Metan: Vâlceanu - Moura, Matricardi, Yuri, Trif - Alceus, Filip - Lixandru (Iancu '90), Chamed (Dobrescu '71), Grădinaru (Izata '90) - Morar (Sarr '71/Horj '90+3). Antrenor: Ilie Poenaru

Cartonaşe galbene: Neguţ '57, Celea '86 / Moura '35, '63, Morar '36, Yuri '75, Iancu '90+4

Cartonaş roşu: Moura '83

Arbitri: Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene – Sorin Costreie

Observator: Augustus Constantin

Echipa Inter Milano, antrenată de Cristian Chivu, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-2 (2-1), pe Şeriff Tiraspol, în etapa a IV-a a Grupei D a Youth league, competiţie...

Novak Djokovici s-a întors pe teren! Ce a făcut liderul ATP la primul meci după finala de la US Open

Numărul 1 mondial Novak Djokovici a revenit cu victorie pe terenul de tenis, reuşind să se califice în optimi la Mastersul de la Paris. A fost primul meci la simplu jucat de sârb, după...