S-a acordat cel mai rapid cartonaș galben din istoria Premier League

2 săptămâni in urmă 24

Luni, 03 Ianuarie 2022, ora 09:24

70 citiri

Meciul dintre Chelsea şi Liverpool, care au terminat la egalitate, scor 2-2 (2-2), a schimbat și un record în campionatul Angliei.

În acest meci, Sadio Mane (Liverpool) a primit cel mai rapid cartonaş galben din istoria Premier League, în secunda 15, pentru o lovitură cu cotul, în săritură, asupra lui Cesar Azpilicueta.

Liverpool a condus cu 2-0, dar a fost egalată în patru minute, în finalul primei reprize.

Au marcat: Kovacici '42, Pulisic '45+1 / Mane '9, Salah '26.

Chelsea şi Liverpool au terminat la egalitate, scor 2-2 (2-2), meciul disputat, duminică, la Londra, în etapa a XXI-a a campionatului englez Premier League. Liverpool a condus cu 2-0, dar a fost...

Lovitură primită de Liverpool înainte de super-meciul cu Chelsea. Ce se întâmplă cu antrenorul Jurgen Klopp

Tehnicianul formaţiei Liverpool, Jurgen Klopp, ratează meciul de duminică împotriva echipei Chelsea deoarece este suspectat că are coronavirus, a anunţat gruparea engleză. Klopp are...