Revoltă fără precedent la Ploiești, după ce Petrolul a pierdut un meci capital pentru play-off: „”

2 săptămâni in urmă 1

LIGA 2  ·  PETROLUL

Fanii Petrolului și-au pierdut răbdarea cu jucătorii / Sursă foto: Facebook Peluza Latină

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 martie 2021, 16:17 / Actualizat sambata, 20 martie 2021 16:39

Petrolul Ploiești a pierdut pe teren propriu cu CS Mioveni, 0-1, iar șansele „găzarilor” de a prinde play-off-ul s-au redus considerabil.

Petrolul, una dintre cele mai valoroase și titrate echipe din Liga 2, riscă să rateze play-off-ul și să rămână în al doilea eșalon pentru al 4-lea sezon consecutiv. După meci, furioșii fani ai Petrolului și-au pierdut răbdarea, contestându-i pe jucători și pe antrenorul Viorel Moldovan pe rețelele de socializare.

Viorel Moldovan: „Momentan, nu mă gândesc la demisie!”

Nici nu știu ce sentimente mă încearcă. Sincer, e greu, sunt descumpănit. N-am reușit să câștigăm. N-am făcut un meci rău, dar la puținele ocazii trebuia să marcăm. Am avut o primă repriză excelentă, am schimbat la pauză, am jucat cu doi atacanți. Am avut un penalty la Balint, neacordat. S-a dat ofsaid. Apoi, am luat gol dintr-un ofsaid de jumătate de metru. Dar, dacă arbitrul nu a văzut...

Nu știu cum va fi ultimul joc, nu mă gândesc la el în momentul de față. Mă gândesc la multe. Momentan, nu mă gândesc la demisie, sunt dezamăgit! - Viorel Moldovan, antrenorul Petrolul conform digisport.ro

Clasament Liga 2:

VIDEO Retro GSP. Pe 21.07.1963, Petrolul câștiga prima Cupă a României din istorie

CS Mioveni a obținut victoria pe Ilie Oană » Greșeală uriașă de arbitraj la golul argeșenilorFlavius Stoican pune tunurile pe conducere, după ce a fost demis timp de câteva ore: „Nu vă bateți joc de munca mea!”

Un moldovean a venit acasă din Germania după trei ani, dar ce a aflat l-a lăsat mască! Ce s-a întâmplat e revoltător

Libertatea

Playtech: BOMBĂ! Laurette, fotografii compromițătoare cu agresorul de la hotel. Mesajul disperat al mulatrei