Remiză în duelul românilor din Ungaria: Kisvarda - MOL. Adrian Rus a jucat o repriză

1 lună in urmă 1

articol scris de Digi Sport
04.04.2021, 18:32

Kisvarda și MOL Fehervar au remizat, scor 0-0, în etapa cu numărul 27 din campionatul Ungariei.

Mol Fehérvár FC-Újpest. 5-0 Fotbal International Adrian Rus, în tricoul echipei MOL / Foto Profimedia

Liga 1: CFR Cluj - Dinamo, luni, 20:30, Digi Sport 1

Liga 1: FCSB - Universitatea Craiova, duminică, 20:30, Digi Sport 1

Cornel Ene și Claudiu Bumba au fost integraliști la Kisvarda, în timp ce Adrian Rus a intrat la pauză la MOL. Portarul Arpad Tordai a fost pe bancă la oaspeți.

Remiză în duelul românilor din Ungaria: Kisvarda - MOL

MOL a evoluat în inferioritate numerică din minutul 35, când Fiola a încasat al doilea cartonaș galben.

În urma acestui egal, MOL Fehervar rămâne pe locul 3, cu 41 de puncte. Kisvarda rămâne pe poziția 8, cu 35 de puncte.

Lider în Ungaria este Ferencvaros, cu 61 de puncte, urmată de Puskas Academy, cu 48 de puncte.

Etichete: claudiu bumba , ungaria , stranieri , adrian rus , kisvarda , mol

Digi24

Topul „științific” al celor mai frumoase 50 de clădiri din lume. Și România are un edificiu care figurează în clasament - GALERIE FOTO

Un site britanic a folosit criteriul „numărului de aur” pentru a alcătui clasamentul.

Descarcă aplicația Digi24

Top articole

man1

Dennis Man a spart gheața în Serie A cu un gol superb! Românul, aproape de "dublă"

Dennis Man, fotbalistul Parmei, a reușit primul său gol în Serie A, astăzi, la meciul de pe terenul...

Elina Svitolina va deveni doamna Monfils: "A spus 'da'!" Anunțul a generat deopotrivă felicitări și critici

svitolina-monfils

”Insistă, suma e colosală!” Clubul care și-a pus în cap să-l transfere cu orice preț pe Olimpiu Moruțan

FCSB-AFC HERMANNSTADT, LIGA 1 CASA PARIURILOR (26.10.2020)

Primul om pe care Daniel Niculae îl va da afară de la Rapid, după înscăunare. ”Va avea o discuție cu el!”

daniel niculae presedinte

Mirel Rădoi s-a decis după o discuție cu Răzvan Burleanu: ”A zis să se judece tot ce a făcut!” Ce urmează să prezinte

ROMANIA-BELARUS, LIGA NATIUNILOR (11.11.2020)

Recomandările redacției

Untitled

Live Video&Text UTA - Sepsi 1-0, ACUM, pe Digi Sport 1. Tomozei deschide scorul la Arad

UTA întâlnește Sepsi azi, de la ora 17:30, într-un meci din etapa a 29-a Ligii 1. Partida e transmisă ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro.

Nantes - Nice 1-2. Adrian Ursea, de neoprit în Ligue 1! Echipa românului urcă în clasament

profimedia-0603322167

Video Imaginile bucuriei de la Botoșani! Cum a ”sărbătorit” Marius Croitoru cu elevii săi

croitoru

Video Victimă a noului regulament! Un ciclist a fost exclus din Turul Flandrei pentru aruncarea bidonului cu apă

Turul Flandrei / Foto: Profimedia