Real Sociedad - Barcelona 0-4, ACUM, la Digi Sport 1. Înscrie și Messi după ”dubla” lui Sergino Dest

3 săptămâni in urmă 1

Liga 2: Viitorul Tg. Jiu - Csikszereda, luni, 19:30, Digi Sport 1

2.Bundesliga: Fortuna Dusseldorf - Bochum, luni, 21:30, Digi Sport 2

LIVE VIDEO Real Sociedad - Barcelona, Digi Sport 1.

UPDATE Minutul 53 GOOOL Barcelona!!! Sergino Dest își trece în cont ”dubla” după o cursă a lui Jordi Alba.

UPDATE Minutul 46 A început repriza secundă.

UPDATE Minutul 45+1 S-a încheiat prima repriză.

UPDATE Minutul 43 GOOOL Barcelona!!! Catalanii se desprind prin Sergino Dest, care înscrie din pasa lui Messi.

UPDATE Minutul 39 Ocazie Real Sociedad. Isak nu-l poate învinge pe ter Stegen din interiorul careului.

UPDATE Minutul 37 GOOOL Barcelona!!! Antoine Griezmann deschide scorul pe Anoeta după o fază prelungită de atac.

UPDATE Minutul 35 : Ocazie Barcelona. Centrarea lui Serginho Dest îl păcălește pe Remiro care scapă mingea și aceasta cade pe transversală.

UPDATE Minutul 24: Ocazie Real Sociedad! Alexander Isak ia o acțiune pe cont propriu, pătrunde în careu, dar șutul este blocat excelent de ter Stegen.

UPDATE Minutul 1: A început partida.

Real Sociedad, locul 5, cu 45 de puncte, vine după eșecul de pe terenul Granadei, scor 0-1, în timp ce Barcelona, poziția a treia, cu 59 de puncte, are patru victorii consecutive - ultima, pe teren propriu, contra celor de la Huesca, 4-1.

Echipele de start:

Real Sociedad: Remiro - Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Merquelanz, Guevara, Zubimendi, Merino, Portu, Oyarzábal, Isak.

Barcelona: Ter Stegen - Dest, Mingueza, Lenglet, Alba - Busquets, De Jong, Pedri - Griezmann, Dembélé, Messi.

LIVE VIDEO Real Sociedad - Barcelona, 22:00, Digi Sport 1. Catalanii, obligați să câștige pentru a rămâne aproape de lider

Cele două formații s-au întâlnit ultima oară în ianuarie, în semifinalele Supercupei Spaniei. Barcelona se impunea atunci la loviturile de departajare, scor 3-2, după ce, la finalul celor 120 de minute, scorul a fost 1-1.

În partida tur de campionat, disputată pe Camp Nou, tot Barcelona triumfa, scor 2-1. Jordi Alba și Frenkie de Jong marcau pentru catalani, în timp ce Willian Jose puncta pentru basci.

Barcelona are nevoie de victorie pentru a reveni pe locul secund, ocupat acum de Real Madrid (60p) și pentru a rămâne aproape de liderul Atletico Madrid (63p), care joacă tot azi, cu Alaves.

Echipele probabile:

Real Sociedad: Remiro - Gorosabel, Zubeldia, Robin Le Normand, Munoz - Merino, Illaramendi, Guevara - Portu, Isak, OyarzabalBarcelona: Ter Stegen - Mingueza, De Jong, Lenglet - Dest, Busquets, Pedri, Alba - Griezmann, Messi, Dembele