Real Madrid, pas uriaș spre calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor după o eroare de Liga 2

1 lună in urmă 2

LIGA CAMPIONILOR  ·  REAL MADRID - ATALANTA

Articol de GSP - Publicat marti, 16 martie 2021, 22:51 / Actualizat marti, 16 martie 2021 22:56

Real Madrid și Atalanta se înfruntă ACUM, în returul „optimilor” din Champions League. Meciul poate fi urmărit în format liveTEXT pe GSP.ro și în direct la TV pe Look Sport+, Telekom Sport 1 și Digi Sport 1.

Real Madrid a deschis scorul pe Estadio Alfredo Di Stefano după o eroare uriașă în apărarea Atalantei. Formația pregătită de Zinedine Zidane este extrem de aproape de calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, mai ales că trupa „blanco” a câștigat meciul tur din Italia, scor 1-0, după un gol marcat de Ferland Mendy în minutul 86.

Karim Benzema a deschis scorul după o gafă uriașă

Marco Sportiello, portarul lui Atalanta, a comis o eroare uriașă și a degajat greșit, iar mingea a fost interceptată de Luka Modric, care a pătruns în careu și l-a servit pe Karim Benzema. Atacantul francez a înscris fără emoții în minutul 34 și a mărit avantajul Madridului la 2-0 la general.

Vezi VIDEO cu golul lui Karim Benzema

Răsfoiește o galerie FOTO de la partida dintre Real Madrid și Atalanta din optimile Ligii Campionilor

VIDEO. Primele imagini cu Karim Benzema în tricoul lui Real Madrid

Guardiola încă le nimerește :) » Atacantul improvizat, gol senzațional în meciul cu GladbachLuis Suarez, „fără dinți” în deplasare! De 6 ani nu mai înscrie „afară” în Liga Campionilor!

Cum arată soția lui Pavel Stratan.Acum e clar de ce nu apare niciodată cu ea în public, ci doar cu copiii

Libertatea

Playtech: Mircea Lucescu, scandal uriaș în Ucraina. Ce a pățit antrenorul român: e fără precedent în istorie
12:00 Tenis, WTA