1 lună in urmă 1

Real Madrid – Atalanta și Manchester City – Monchengladbach sunt cele două meciuri pe care ni le propune Liga Campionilor în această seară, în cadrul optimilor de finală.

Cele două partide sunt transmise în direct la TV pe Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport, dar și în format LIVE SCORE pe ProSport.ro.

LIVE: Real Madrid – Atalanta 0-0

Live Video Online AICI

ECHIPELE DE START:

Real Madrid: Courtois – Nacho, Ramos, Varane, Mendy – Valverde, Kroos, Modric – Lucas, Benzema, Vinicius Jr.
Rezerve: Altube, Lunin – Isco, Asensio, Duro, Marcelo, Militao, Rodrygo
Antrenor: Zinedine Zidane

Atalanta: Sportiello – Toloi, Romero, Djimsiti – Maehle, de Roon, Pessina, Gosens – Malinovsky, Pasalic – Muriel
Rezerve: Gollini, Rossi – Caldara, Ghislandi, Gollini, Ilicic, Lammers, Miranchuk, Palomino, Ruggeri, Zapata
Antrenor: Gian Piero Gasperini

În tur, Real Madrid a învins la limită pe terenul italienilor, scor 1-0, datorită golului marcat de către francezul Ferland Mendy în minutul 86.

LIVE: Manchester City – Monchengladbach 0-0

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Dias, Cancelo – B. Silva, Rodri, Gundogan – Mahrez, De Bruyne, Foden
Rezerve: Carson, Steffen – Aguero, Ake, Gabriel Jesus, E. Garcia, Laporte, Mendy, Fernandinho, Sterling, F. Torres, Zinchenko
Antrenor: Pep Guardiola

Borussia Monchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini – Hofmann, Neuhaus, Zakaria – Stindl – Embolo, M. Thuram
Rezerve: Grun, Sipper – Beyer, Hermann, Jantschke, Kramer, Lang, Lazaro, Plea, I. Traore, Wendt, Wolf
Antrenor: Marco Rose

Partida din tur a fost câștigată de către Manchester City, cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Bernardo Silva, în minutul 29, respectiv Gabriel Jesus, în minutul 65.

Primele sfertfinaliste sunt Borussia Dortmund, Paris Saint Germain și Liverpool. În această seară urmează să aflăm alte două, iar ultimele calificate se vor decide miercuri, după meciurile Bayern Munchen – Lazio și Chelsea – Atletico Madrid.

The post Real Madrid – Atalanta 0-0 și Manchester City – Monchengladbach 0-0, Live Video Online, în optimile de finală ale Ligii Campionilor | Au început cele două partide! appeared first on Prosport.