Reactia lui Florin Tanase, capitanul de la FCSB, dupa scandalul de arbitraj de la meciul CFR - Craiova: A fost stand-up la televizor. Am ras

2 săptămâni in urmă 29

Fotbalistul echipei FCSB, Florin Tanase, a declarat duminica seara, dupa meciul cu Sepsi, scor 1-2, ca formatia sa a facut o prima repriza penibila. El a vorbit si despre reactia CFR Cluj de dupa partida cu Universitatea Craiova, scor 1-2, spunand ca l-a amuzat "stand-up"-ul de la televizor.

Imagini fabuloase cu Mircea Lucescu dupa castigarea titlului cu Dinamo Kiev in Ucraina. Cum a petrecut antrenorul roman VIDEO

"Am facut o prima repriza penibila. Am stat foarte prost in teren. A doua foarte buna. Este greu cand intri cu handicap la pauza, nu poti sa revii mereu. Am reusit sa egalam si din pacate am luat imediat al doilea gol. (...) Aseara a fost un stand-up la televizor dupa meciul lor (n.r. - meciul echipei CFR Cluj). Am ras la penaltiurile cerute de ei", a spus Tanase.

Supriza mare in play-off. Sepsi a invins-o pe FCSB si o ajuta pe Craiova in lupta pentru titlu

Formatia FCSB a fost invinsa, duminica seara, la Giurgiu, cu scorul de 2-1, de echipa Sepsi Sfantu Gheorghe, intr-un meci din etapa a treia a play-off-ului Ligii I. Gazdele au marcat prin Octavian Popescu, in minutul 68. Pentru Sepsi au inscris Petrila '28 si Mitrea '81.