Rangers - Dundee United, liveSCORE » Ianis Hagi a deschis scorul

1 săptămână in urmă 1

STRANIERI  ·  SCOȚIA

Ianis Hagi, Rangers // foto: Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 februarie 2021, 17:34 / Actualizat duminica, 21 februarie 2021 17:42

Rangers, cu Ianis Hagi (22 de ani) titular, primește vizita celor de la Dundee United, într-un meci din etapa 33. Partida a început la ora 17:00 și poate fi urmărită în format liveSCORE pe GSP.ro.

Rangers - Dundee United, liveSCORE » 2-0

Au marcat: I. Hagi 35, R. Kent 38Ianis Hagi a deschis scorul cu o deviere elegantă, cu piciorul stâng, din 8 metri. Pasa i-a aparținut lui Aribo.

VIDEO. Golul de 1-0 marcat de Ianis Hagi

Hagi an were off!!55 here we come 🔴⚪🔵🇬🇧🇬🇧🇬🇧 pic.twitter.com/9xY6U9CCRN

— Stu (@sturfcno1) February 21, 2021

Rangers - Dundee United, echipe de start:

Rangers: McGregor, Balogun, Goldson, Helander, Barisic - Davis, Jack, Aribo - Hagi, Morelos, Kent
Rezerve: McLaughlin, Simpson, Kamara, Wright, Stewart, Arfield, King, Defoe, Itten
Antrenor: Steven Gerrard

Dundee United: Siegrist - L. Smith, Reynolds, Clark, Edwards, Robson, Butcher, Harkes, Shankland, Appere, Fuchs
Rezerve: Deniz, Sporle, Connolly, McNulty, Hoti, Chalmers, Bolton, Neilson, K. Smith
Antrenor

Rangers vine după o victorie spectaculoasă în Europa League, 4-3 în Belgia cu Antwerp, în timp ce Dundee United are un moral excelent, ca urmare a succesului categoric cu Livingston din campionat, scor 3-0.

În ultimele cinci meciuri, oaspeții au două victorii și trei înfrângeri, în timp ce Rangers are patru victorii și un singur rezultat de egalitate. În precedentul meci direct dintre cele două formații, trupa lui Steven Gerrard s-a impus, scor 2-1.

Mai multe știri despre stranieri:

PARMA - UDINESE 2-2 » Parma ratează victoria după un avantaj de două goluri la pauză! Cum s-au descurcat Mihăilă și ManGicu Grozav, hat-trick de senzație în Ungaria! A fost introdus în minutul 55 și a răpus-o pe MOL Fehervar

O asistentă de la spitalul din Lugoj și-a luat concediu de odihnă. Primarul a bănuit ce se întâmplă și a sunat-o să vină la el în birou. Unde era plecată, de fapt, asistenta

Libertatea

Playtech: Ce trist! Dan Bittman a spus tot despre Liliana Ștefan. Ce se întâmplă cu fosta sa soție: e oribil
11:00 Fotbal, Liga 2