PSG - Metz 1-0. Campioana s-a impus abia în minutul 90+3 în prima etapă din noul sezon din Ligue 1

1 day ago 1

Chindia Targoviste - Hermannstadt (vineri, ora 18:00, Digi Sport 1)

Botoşani - Shkëndija (joi, ora 18:45, Digi Sport 1)

La cealaltă poartă, tot singur cu portarul a rămas și Di Maria, dar fără succes. Icardi nu a nimerit nici el poarta din poziție ideală, iar apoi Metz a ratat incredibil, prin Boulaya, singur cu Keylor Navas.

PSG - Metz 1-0. Parizienii au obținut victoria în minutul 90+3

Până la pauză, Icardi a mai ratat o șansă, cu capul, iar apoi șutul lui Draxler a fost deviat de portar și apoi scos de pe linia porții de Boye. În partea secundă, parizienii au rămas în 10 oameni, după ce Abou Diallo a primit al doilea cartonaș galben.

Campioana Franței a continuat să atace și a ratat o ocazie uriașă prin Draxler, care l-a scos în evidență pe portarul Oukidja. Același portar a mai scos o dată identic, după ce Di Maria a fost servit ideal de Icardi.

PSG a mai irosit o șansă prin Dagba, iar pe final a cerut penalty la un duel dinter Boye și Icardi. În cele din urmă, parizienii au reușit golul izbăvirii abia în minutul 90+3, când portarul Oukidja a respis greșit centrarea lui Di Maria, iar Draxler a marcat cu capul în poarta goală și PSG - Metz s-a terminat 1-0.

Echipele de start:
PSG: Navas - Dagba, Marquinhos, Diallo, Bakker - Herrera, Gueye, Draxler - Sarabia, Icardi, Di Maria
Metz: Oukidja - Centonze, Boye, Bronn, Delaine - Fofana, Maiga, Pajot - Boulaya - Niane, Diallo

Etichete: psg , draxler , metz , psg metz