1 lună in urmă 48

PSG și Bayern promit din nou spectacol în sferturile Ligii Campionilor! În tur, meciul a fost unul pe muchie de cuțit, parizienii câștigând cu 3-2. Tot marți, Chelsea o întâlnește pe Porto, iar cele două meciuri vor fi transmise în timp real pe prosport.ro.

Fără Robert Lewandowski, Bayern a reușit doar o remiză în ultima etapă din Bundesliga (1-1 cu Union Berlin), iar acum are nevoie de un mic miracol pentru a trece mai departe. În schimb, Chelsea este ca și calificată în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a bătut-o cu 2-0 pe Porto, în deplasare.

Miercuri, Manchester City o va întâlni în Germania pe Borussia Dortmund, după victoria de pe teren propriu, scor 2-1, în timp ce Liverpool va încerca să producă surpriza în fața celor de la Real Madrid. Englezii au pierdut la două goluri diferență prima manșă, din Spania: 1-3.

PSG – Bayern, de la ora 22:00, Live Video Online. Echipele probabile

• PSG: Navas – Dagba, Pereira, Kimpembe, Diallo – Paredes, Gueye – Di Maria, Neymar, Draxler, Mbappe
  • Bayern Munchen: Neuer – Pavard, Boateng, Hernandez, Davies – Kimmich, Alaba – Sane, Muller, Coman – Choupo-Moting

Chelsea – Porto, de la ora 22:00, Live Video Online. Echipele probabile

• Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Silva, Rudiger – James, Kante, Kovacic, Chilwell – Mount, Havertz, Pulisic
  • Porto: Marchesin – Manafa, Pepe, Mbemba, Sanusi – Corona, Uribe, Oliveira, Otavio – Marega, Taremi

The post PSG – Bayern, de la ora 22:00, Live Video Online. Chelsea, favorită certă cu Porto, în sferturile Ligii Campionilor appeared first on Prosport.