Prima reactie a lui Cristiano Ronaldo dupa scandalul urias de arbitraj de la meciul Serbia - Portugalia

1 săptămână in urmă 1

Cristiano Ronaldo a reactionat in social media, duminica, dupa ce la meciul de sambata seara al Portugaliei cu Serbia nu i-a fost validat un gol.

"Sa fiu capitanul nationalei Portugaliei este una dintre cele mari mandrii si privilegii ale vietii mele. Dau si voi da mereu totul pentru tara mea, asta nu se va schimba niciodata.

Dar exista momente dificil de gestionat, mai ales cand simtim ca are de suferit o intreaga natiune. Sa ridicam capul si sa abordam urmatoarea provocare! Hai Portugalia!", a notat Ronaldo pe Instagram.

Ronado a parasit nervos terenul, sambata, la finalul meciului Serbia - Portugalia, scor 2-2, la care in minutele de prelungire nu i-a fost validat un gol, desi mingea a depasit linia portii. Dupa meci, arbitrul si-a cerut scuze, recunoscand ca a gresit.