Politehnica Iași - Concordia Chiajna 0-1. Ilfovenii s-au impus în Copou

2 luni in urmă 21

• Liga 1: Academica Clinceni - U Craiova 1948, sâmbătă 18:30, Digi Sport 1

• Liga 1: FC Argeș - Rapid, vineri, 21:30, Digi Sport 1

Voicu a avut prima ocazie a partidei în minutul 15. Jucătorul Chiajnei a lovit bara cu un șut puternic din afara careului. În minutul 30, a venit replica ieșenilor.

Camara a trimis și el cu capul în transversală din câțiva metri, iar cele două echipe au intrat la egalitate la pauză, scor 0-0.

În partea secundă, Voicu a dat lovitura după o acțiune personală, încheiată cu un șut la colțul scurt, iar Poli Iași - Concordia Chiajna s-a încheiat 0-1.

Chiajna are șase puncte după primele două etape din Liga 2, iar Poli Iași, cu două înfrângeri, are zero, și este pe locul 17.

Etichete: concordia chiajna , meciuri liga 2 , politehnica iași - concordia chiajna