Pasa genială cu care Olimpiu Moruțan a strălucit în marele derby Galatasaray - Fenerbahce. Cum s-a încheiat meciul VIDEO

1 săptămână in urmă 19

Luni, 22 Noiembrie 2021, ora 12:09

235 citiri

Galatasaray a pierdut derby-ul cu Fenerbahce, scor 1-2 pe teren propriu, în etapa a 13-a din campionatul Turciei, meci în care Olimpiu Moruțan a oferit pasa decisivă la golul de 1-0 al gazdelor.

Olimpiu Moruțan (22 de ani) a fost coautor la reușita lui Akturkoglu în minutul 16. Internaționalul român s-a aflat pe traseul unui contraatac devastator, Moruțan găsindu-l pe Akturkoglu liber în careu cu un ”assist” de geniu.

Din păcate pentru Moruțan (schimbat în minutul 65) și Cicâldău (integralist), Fenerbahce a întors rezultatul, marcând golul victoriei în prelungiri.

GOL! Kerem Aktürkoğlu! dk'16

Galatasaray 1-0 Fenerbahçe

-----------------

Bu sayfa telif sebebi ile kapanacaktır.

Lütfen ana hesabımızı takip ediniz - @GOLAZOOOSports#GSvFB #Derbi pic.twitter.com/pQefrOM64x

— 6Pas (@6Pas12) November 21, 2021

Galatasaray a pierdut derby-ul de pe teren propriu cu Fenerbahce, scor 1-2, în etapa a 13-a din campionatul Turciei. Fanii Galatei au fost la înălțime și au avut o coregrafie...

”Începând de astăzi, pentru mine Partidul Naţional Liberal a murit!”

Fostul lider PNL Ludovic Orban a anunţat, luni, după şedinţa conducerii partidului, în care s-a validat guvernarea cu PSD, că îşi va da demisia din partid. "Începând de astăzi,...