Parma - Genoa 1-1, ACUM, la Digi Sport 2. Oaspeții au egalat. Man, ocazie imensă

1 lună in urmă 5

La Liga: Celta Vigo - Real Madrid, sâmbătă, 17:15, Digi Sport 1

Liga 1: FC Arges - Academica Clinceni, sâmbătă, 19:15, Digi Sport 1

LIVE VIDEO Parma - Genoa 1-1, ACUM, la Digi Sport 2

Minutul 50: GOOOL Genoa! Scamacca egalează cu un șut din interiorul careului.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 16: GOOOL Parma! Kucka trimite cu capul în centrul careului către Pelle, acesta preia pe piept și îl execută pe Perin cu o foarfecă de la 11 metri.

Minutul 10: Man, prima ocazie a meciului! Românul trece de un adversar, dar trage slab din fața lui Perin, iar portarul celor de la Genoa reține.

Minutul 1: Fluier de start!

Parma a reușit să învingă AS Roma etapa precedentă, scor 2-0, acesta fiind primul succes după aproape patru luni, iar acum Dennis Man și Valentin Mihăilă vor să facă o nouă victimă. Genoa vine pe "Ennio Tardini" după șase meciuri la rând fără succes în campionat.

Presa din Italia anunță că Dennis Man și Valentin Mihăilă vor fi titulari în această seară, după ce în victoria cu AS Roma au colaborat la primul gol.

LIVE VIDEO Parma - Genoa, de la 21:45, la Digi Sport 2. Echipele de start

Parma: Sepe - Conti, Osorio, Bani, Pezzella - Kucka, Brugman, Kurtic - Man, Pelle, Karamoh
Rezerve: Busi, Laurini, Dierckx, Bruno Alves, Riccardo Gagliolo, Hernani, Alberto Grassi, Juan Brunetta, Wylan Cyprien, Mihaila, Zirkzee, ColombiGenoa: Perin - Masiello - Radovanovic, Criscito - Zappacosta, Zajc, Badelj, Strootman, Gzyborra - Shomurodov, Destro
Rezerve: Goldaniga, Biraschi, Zapata, Ghiglione, Rovella, Behrami, Melegoni, Pjaca, Pandev, Scamacca, Marchetti, Paleari

LIVE VIDEO Parma - Genoa, de la 21:45, la Digi Sport 2. Clasamentul din Serie A înaintea meciului

Cu un succes în această seară Parma s-ar apropia și mai mult de zona sigură a clasamentului.

Etichete: parma , genoa , video serie a , dennis man , valentin mihaila , valentin mihaila parma , dennis man parma